Р І Ш Е Н Н Я №56 / 12 січня 2016 року / Про звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України щодо покращення бюджетних показників на 2016 рік у частині вирішення проблем з компенсацією за пільговий проїзд, обсягами освітньої та медичної субвенції

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

_III_ сесія _VІІ__скликання

Р І Ш Е Н Н Я №56

12 січня 2016 року                                                                         м.Сокаль

 

Про звернення до Президента України,

Прем’єр-міністра України та

Голови Верховної Ради України

щодо покращення бюджетних показників

на 2016 рік у частині вирішення проблем

з компенсацією за пільговий проїзд,

обсягами освітньої та медичної субвенції

 

Відповідно до частини другої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” з метою покращення фінансового стану та збалансування місцевого бюджету у 2016 році; Сокальська районна  рада Львівської області,-

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Звернутися до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України щодо покращення бюджетних показників на 2016 рік (звернення додається).
  2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань євроінтеграції, взаємодії з місцевими радами, децентралізації, регламенту, депутатської етики, законності та взаємодії з ЗМІ.

 

 

 

 

Голова районної ради                                                Микола Пасько

 

 

 

 

 

 

 

 

Президенту України

Прем’єр-міністру України

Голові Верховної Ради України

 

ЗВЕРНЕННЯ

щодо покращення бюджетних показників на 2016 рік у частині вирішення проблем з компенсацією за пільговий проїзд, обсягами освітньої та медичної субвенції

 

Окремі положення Закону України „Про Державний бюджет України на 2016 рік”, зміни до Бюджетного та Податкового кодексів суттєво погіршили фінансовий стан місцевих бюджетів Львівщини.

Відповідно до вимог чинних законодавчих актів України, окремим категоріям громадян надано право безкоштовного проїзду, користування послугами зв’язку, ремонту житлових будинків і квартир. У Державному бюджеті України на 2016 рік для місцевих бюджетів такої субвенції не передбачено. Проте зміни до законодавства щодо відміни чи призупинення надання окремим категоріям пільг та компенсацій не внесено. Потреба в коштах для надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацій з пільгового проїзду окремих категорій громадян на 2016 рік для Сокальського району Львівської області становить понад 3,3 млн. гривень. Це питання потребує нагального вирішення з метою зняття соціальної напруги серед населення та підприємств, що надають послуги з перевезення пасажирів.

Вкрай обмежений обсяг освітньої та медичної субвенцій, визначений на рівні 2015 року, за умови зростання розміру мінімальної заробітної плати, цін і тарифів на 14% та з урахуванням зменшення розміру єдиного соціального внеску, зумовлює погіршення структури видатків відповідних галузей та суттєве скорочення чисельності працівників.

Медицина впродовж останніх років недофінансовується на 10 відсотків. Коштами забезпечуються частково лише захищені видатки. А витрати з придбання медикаментів і продуктів харчування майже повністю перекладені на плечі населення. Обсяг медичної субвенції, визначений у Державному бюджеті України на 2016 рік, призведе до значного скорочення працівників закладів охорони здоров’я.

Не краща ситуація в галузі освіти. Освітня субвенція лише на 91 відсотків забезпечує мінімальну потребу в коштах. Обмаль фінансового ресурсу через стрімкий ріст інфляції призведе до погіршення якості освітніх послуг. У 2016 році доведеться скорочувати працівників закладів освіти, що спричинить нагнітання соціальної напруги в районі.

Потреба в додаткових коштах для функціонування закладів освіти та охорони здоров’я району, що утримуються за субвенційні кошти, становить орієнтовно 20 млн грн та 8 млн грн відповідно.

Окремо звертаємося до народних депутатів з міжфракційного об’єднання «Львівщина» з проханням взяти на контроль питання щодо внесення відповідних змін до Державного бюджету України на 2016 рік та, за необхідності, до інших нормативно-правових актів.

Просимо в найкоротший термін винести на розгляд Верховної Ради України питання про внесення змін до показників Державного бюджету України на 2016 рік та передбачити для Сокальського району Львівської області додатковий фінансовий ресурс для вирішення вищезазначених питань.

 

Прийнято на  ІІІ сесії Сокальської районної ради VІІ скликання 12 січня 2016 року