Р І Ш Е Н Н Я №101 / 15 квітня 2016 року / Про звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо розроблення механізму повернення коштів за надані пільги і субсидії

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

_V_ сесія _VІІ_ скликання

Р І Ш Е Н Н Я №101

15 квітня 2016 року                                                             м.Сокаль

 

Про звернення до Президента України,

Кабінету Міністрів України,

Верховної Ради України щодо

розроблення механізму повернення

коштів за надані пільги і субсидії

 

Розглянувши звернення депутата Сокальської районної ради Солодяка О.М. , відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,  Сокальська районна  рада Львівської області

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Прийняти звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо розроблення механізму повернення

коштів за надані пільги і субсидії (звернення додається).

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на голову районної ради.

 

 

 

Голова районної  ради                                                      Микола  Пасько


ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України, Кабінету Міністрів України,

 Верховної Ради України

щодо розроблення механізму повернення

коштів за надані пільги і субсидії

         В 2015-2016 роках після підняття тарифів на газ і електроенергію населення Сокальського району згідно рішення КМУ стало масово звертатись за оформленням пільг і субсидій по оплаті житлово-комунальних послуг.

З цього часу прослідковується такий факт, що заборгованість по пільгах і субсидіях зростає перед комунальними підприємствами.

Несвоєчасне повернення з бюджету коштів по наданим пільгам і субсидіям малозабезпеченим верствам населення значно уповільнює та не дає можливості вчасно виконати зобов’язання перед третіми особами. Це такі як виплата заробітної плати, сплата податків і зборів, зобов’язання за договорами в тому числі виникає невчасне проведення розрахунків (взаємозалік) за спожиту електроенергію, які проводяться за рахунок повернених коштів по відшкодуванню пільг і субсидій.

Невчасне проведення розрахунків (взаємозалік) за спожиту електроенергію, які проводяться за рахунок повернених з бюджету коштів по відшкодуванню пільг і субсидій, є сьогодні однією з найважливіших проблем для комунальних підприємств в Сокальському районі. Така заборгованість призводить до відключення населення від електроенергії. Таким чином, комунальні підприємства та населення Сокальського району стають заручниками цієї складної ситуації, та змушені звертатися до нас, депутатів Сокальської районної ради із зверненням допомогти у вирішенні цих проблем.

Постає питання — як саме держава збирається цю заборгованість погашати, бо підприємства, які надають послуги жителям району знаходяться на межі виживання. Вони практично не отримують кошти за надані ними послуги, а це загрожує паралізації роботи цих підприємств та призводить до економічних негараздів в районі.

Ми, депутати Сокальської районної ради, просимо підняти дане питання на державному рівні та розробити механізм вчасного повернення коштів за надані пільги і субсидії.

Прийнято на  V сесії VІІ скликання

Сокальської районної  ради Львівської області

15 квітня  2016 року