Р І Ш Е Н Н Я №102 / 15 квітня 2016 року / Про звернення Сокальської районної ради Львівської області щодо необхідності внесення змін до Податкового кодексу в частині ставки орендної плати за землі під господарськими дворами

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

_V_ сесія _VІІ_ скликання

Р І Ш Е Н Н Я №102

15 квітня 2016 року                                                             м.Сокаль

 

Про звернення Сокальської районної ради Львівської області щодо необхідності внесення

змін до Податкового кодексу в частині ставки орендної плати за землі під господарськими дворами

 

Керуючись ст.ст. 140,144 Конституції України, ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою забезпечення життєдіяльності галузі тваринництва в Сокальському районі та встановлення економічно обґрунтованих орендних ставок для земельних ділянок під господарськими дворами та будівлями, які використовуються для утримання сільськогосподарських тварин, на підставі звернення депутатської фракції «ВО «Батьківщина» в районній раді, Сокальська районна рада Львівської області,-

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Прийняти звернення щодо необхідності внесення змін до Податкового кодексу України в частині встановлення ставки орендної плати за землі під господарськими дворами і будівлями, які використовуються для утримання тваринництва та виробництва тваринницької продукції.
  2. Направити дане звернення до Верховної Ради України.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій.

 

 

Голова  районної  ради                                                    Микола Пасько

 

 

 

 

 

  Верховній Раді України
Звернення

Нас, депутатів  Сокальської районної ради Львівської області, турбує ситуація, яка склалася з встановлення орендних ставок для земельних ділянок під господарськими дворами та будівлями, які використовуються для утримання сільськогосподарських тварин.

У Сокальському районі залишилося лише кілька господарств, які займаються веденням тваринництва і орендують земельні ділянки для обслуговування будівель господарського двору на території сільських рад (за межами населеного пункту).   Ці земельні ділянки не використовуються господарствами для вирощування прибуткової продукції рослинництва. На вищезазначених орендованих земельних ділянках розташовані ферми, кормові двори, вигульні площадки, господарські двори тощо.

Галузь тваринництва, як в Україні загалом, так і на Сокальщині зокрема, є збитковою. Передбачається, що нова нормативна грошова оцінка земельних ділянок становитиме орієнтовно 30-60 грн. за 1 кв.м., а отже, річна сума орендної плати складатиме щонайменше 9000-18000 грн/га за умови, що розмір орендної плати становить 3% від нормативної грошової оцінки (підпункт 1 пункту 5 статті 288 Податкового кодексу України).

Згідно з листом Держгеокадастру в Сокальському районі Львівської області від 16.02.2016р. пропонується привести у відповідність договори оренди на орендовані сільськогосподарськими виробниками земельні ділянки, а саме в розділі :

  • Строк дії договору 7 років;
  • “Орендна плата” встановлення розміру орендної плати 8%.

Таким чином, згідно з цим листом річна сума орендної плати складатиме уже 24000-48000 грн/га. Відповідно за земельні ділянки площею 10-30 га аграріям доведеться сплачувати щороку орендну плату від 240 тис.грн. до 1 млн. 440 тис.грн. і в результаті відмовитися від ведення тваринництва, скоротити робочі місця, що призведе до зменшення податкових надходжень та відрахувань єдиного соціального внеску  до Пенсійного фонду.

На превеликий жаль, з 90-х років щорічно спостерігається стійка негативна тенденція скорочення поголів’я ВРХ. Сьогодні ж деякі аграрії Сокальського району вже скорочують поголів’я ВРХ через збитковість та надмірний фіскальний тиск, а також загрозливі перспективи сплати непомірно високої орендної плати за землі під господарськими дворами. Відтак виникає гостра необхідність порятунку галузі тваринництва, поки це ще є можливим.

Просимо підтримати  внесення законопроекту щодо внесення змін до Податкового кодексу України у наступній редакції:

доповнити пункт 5 статті 288 Податкового Кодексу України підпунктом 4 у наступній редакції:

«за оренду сільськогосподарськими товаровиробниками земельних ділянок під господарськими дворами і будівлями, які використовуються для утримання тваринництва та виробництва тваринницької продукції, не може перевищувати одного відсотка від нормативної грошової оцінки».

 

Прийнято на V сесії Сокальської районної ради

                                      Львівської області  VІІ скликання 15 квітня 2016 року