Р І Ш Е Н Н Я №133 / 5 серпня 2016 року / Про звернення щодо встановлення мораторію (заборони) на введення в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

VIII   сесія _ VII__скликання

Р І Ш Е Н Н Я №133

                  5 серпня  2016 року                                                              м.Сокаль

Про звернення щодо встановлення мораторію

(заборони) на введення в дію підвищених цін

і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги

 

Відповідно за Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про ціни і ціноутворення», Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про теплопостачання», з метою забезпечення соціального захисту населення, дотримання Конституції України, основних принципів державного регулювання цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення, недопущення загострення суспільної напруги серед населення Сокальського району Львівської області,  Сокальська районна рада Львівської області,-

ВИРІШИЛА:

  1. Звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо антинародної політики уряду в частині необґрунтованого підвищення тарифів на газ і житлово-комунальні послуги для населення та встановлення мораторію (заборони) на введення в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги (звернення додається).

 

  1. Звернутися до міських, селищної, сільських рад Сокальського району щодо недопущення необґрунтованого підвищення тарифів на газ і житлово-комунальні послуги для населення та встановлення мораторію (заборони) на введення в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги.

 

  1. Офіційно оприлюднити це рішення в районній газеті «Голос з-над Бугу», через ТРК «Сокаль» та на офіційному веб-сайті районної ради.

 

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань промисловості, інфраструктури, комунального майна та  підприємництва.

 

     Голова районної ради                                                      Микола Пасько

 

Президенту України

п. П. ПОРОШЕНКУ

Голові Верховної Ради України

п. А. ПАРУБІЮ

Премєр-міністру України

п. В. ГРОЙСМАНУ

Голові Національної комісії,

що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

п. Д. ВОВКУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Сокальської районної ради Львівської області

щодо антинародної політики уряду в частині необґрунтованого підвищення тарифів на газ і житлово-комунальні послуги для населення та встановлення мораторію (заборони) на введення в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги

 

Рівень життя та реальні доходи населення в Україні постійно знижуються.            У 2015 році  був зафіксований один з найвищих рівнів інфляції за останні двадцять років – 143,3%. Потрібно наголосити, що зростання цін відбувається на рівні падіння реальних доходів українців, які за оцінками експертів знизилися більше, ніж на чверть.

Ми, депутати Сокальської районної ради, висловлюємо категоричну незгоду з постановою НКРЕКП від 9 червня 2016 року, відповідно до якої з 1 липня 2016 року встановлюються нові тарифи на природний газ та електроенергію. Збільшення цін і тарифів на електроенергію, газ та, відповідно, житлово-комунальні послуги без одночасного вирішення питань забезпечення повної зайнятості населення та перегляду рівня мінімальної заробітної плати та інших соціальних стандартів, їх індексації, призведе до непомірного фінансового навантаження на кожного мешканця Сокальщини та істотного зниження їх рівня життя, підвищить соціальну напругу в наших громадах. Адже, відповідно до ч.4 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», порушено базовий принцип державної політики у сфері житлово-комунальних послуг, згідно з яким регулювання цін та тарифів на житлово-комунальні послуги відбувається з врахуванням рівня соціально-економічного розвитку. Такі питання, як підвищення цін і тарифів, повинні вирішуватися публічно та обґрунтовано, зі залученням фахового експертно-аналітичного середовища, органів місцевого самоврядування та широких верств громадськості.

Крім того, на сьогоднішній день не вирішено питання щодо легітимності НКРЕКП встановлювати тарифи, оскільки з відповідним зверненням до Конституційного суду 30 травня 2016 року звернувся Верховний суд України

Також на сьогоднішній день у судових органах перебувають позови про скасування постанови НКРЕКП від 9 червня 2016 року №1102, згідно з якою були встановлені нові тарифи на теплову енергію для потреб населення ліцензіатам, встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення, що надаються населенню суб’єктами господарювання, які є надавачами цих послуг.

Виходячи з вищевикладеного, вимагаємо:

  • скасувати підняття тарифів на газ, електроенергію та житлово-комунальні послуги, привівши їх до економічно обгрунтованих і співвимірних з реальними доходами та платоспроможністю населення;
  • провести індексацію заробітних плат, пенсій, рівня прожиткового мінімуму, враховуючи індекс інфляції;
  • провести децентралізацію повноважень у частині затвердження цін і тарифів на теплову енергію, послуги водопостачання та водовідведення на користь органів місцевого самоврядування.

 

Прийнято на VIII сесії

Сокальської районної ради 

Львівської області VІІ скликання

5 серпня 2016 року