Р І Ш Е Н Н Я №170 / 29 вересня 2016 року / Про звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації щодо формування на території Сокальського району семи територіальних громад

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

__X  сесія _VІІ_ скликання

Р І Ш Е Н Н Я №170

29 вересня 2016 року                                                             м.Сокаль     

 

Про звернення до Верховної Ради України,

Кабінету Міністрів України, Львівської обласної

ради, Львівської обласної державної адміністрації

щодо формування на території Сокальського району

семи територіальних громад

 

Розглянувши численні звернення голів місцевих рад Сокальського району, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Сокальська районна  рада Львівської області,-

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Прийняти звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації щодо формування на території Сокальського району семи територіальних громад (звернення додається).
  2. Контроль за виконанням рішення покласти на голову районної ради.

 

 

 

Голова районної  ради                                                      Микола Пасько


Кабінету Міністрів України

Верховній Раді України

Львівській обласній раді

Львівській обласній державній адміністрації

 

ЗВЕРНЕННЯ

  щодо формування на території Сокальського району семи територіальних громад

На сьогодні на підставі Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (далі – Закон) відбувається  активний процес формування спроможних територіальних громад.

Під час громадських слухань у Сокальській районній раді та Сокальській РДА у відповідності до положень Методики формування спроможних територіальних громад був розроблений перспективний план об’єднання громад району.

Виходячи із бажання громадян (підтвердженого рішеннями сільських рад), розрахунків фінансової спроможності та плану соціально-економічного розвитку передбачалося створення у районі семи територіальних громад: Белзької, Великомостівської, Жвирківської, Сілецької, Сокальської, Тартаківської та Опільської.

Відповідний проект Перспективного плану територіальних громад Сокальського району з належними обгрунтуваннями та розрахунками був надісланий на погодження до Львівської обласної ради, Львівської ОДА та Офісу реформ Львівщини.

В даний час надходять звернення голів місцевих рад району про                  не бажання чиновників обласного рівня вести з ними діалог (консультації) щодо формування територіальних громад, стверджуючи, що «на горі» майбутнє громад району вже вирішено і їх буде всього чотири.

Вважаємо, що при схваленні обласною радою Перспективного плану Сокальського району лише з чотирма громадами, останньою було грубо порушено ключовий та одночасно обов’язковий принцип Закону – принцип добровільності, чим не враховується воля місцевого населення, в інтересах якого загалом і проводиться адміністративно-територіальна реформа.

Сокальська районна рада звертає увагу, що при обгрунтуванні кількості територіальних громад Сокальського району обласні чиновники зосереджують увагу на фінансово-економічній спроможності територіальних громад, ігноруючи не менш важливі принципи закріплені у ст. 2 Закону, зокрема право громади на добровільність відповідного об’єднання.

Підсумовуючи викладене, враховуючи народну ініціативу щодо формування на території Сокальського району семи територіальних громад та спираючись на розрахунки їх фінансової спроможності, просимо підтримати створення у районі семи територіальних громад: Белзької, Великомостівської, Жвирківської, Сілецької, Сокальської, Тартаківської та Опільської.

Прийнято на X сесії

Сокальської ради

VІІ скликання

29 вересня  2016 року