Р І Ш Е Н Н Я №288 11 квітня 2017 року Про затвердження Програми компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян в автомобільному транспорті у Сокальському районі на 2017 рік

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

ХVІІ сесія  VІІ_скликання

Р І Ш Е Н Н Я №288

                              

11 квітня 2017 року                                                               м. Сокаль

 

 

Про затвердження Програми компенсації

пільгового проїзду окремих категорій громадян

в автомобільному транспорті

у Сокальському районі на 2017 рік

 

 

Відповідно до статті 143 Конституції України, пункту 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою проведення у Сокальському районні відшкодування втрат доходів від пільгового перевезення окремих категорій громадян, Сокальська районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

 1. Затвердити Програму компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян  в  автомобільному транспорті у Сокальському на 2017 рік, що додається.
 2. Затвердити Порядок відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом у Сокальському районі у І півріччі 2017 року (додається).
 3. Виконавцям Програми забезпечити реалізацію передбачених заходів у  2017 році.
 4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування укласти міжтрансфертні угоди щодо співфінансування Програми, в межах рекомендованих сум.
 5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення.

 

 

Голова районної ради                                                   Микола Пасько

 

 

 

 

 

   Затверджено :

 

Перший заступник голови Сокальської районної державної адміністрації

____________ І.Р. Задолинна

 

 

«____»_______________ 2017 р.

 

МП

 

Затверджено

Рішенням   сесії  Сокальської  районної ради  Львівської області

№_____ від «_____»_______2017 р

 

Голова Сокальської районної ради

 

________________ М.М. Пасько

 

МП

 

Програма компенсації

пільгового проїзду окремих категорій громадян

в автомобільному транспорті

у Сокальському районні на 2017 рік

 

 

Погоджено

Голова постійної комісії

з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій

Сокальської районної ради

 

______________ В.ПОГРАНИЧНИЙ

 

«__» __________ 20__ року

  Погоджено

Голова постійної комісії

з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення Сокальської районної ради

 

________________ М.ПОЛІЩУК

«__» __________ 20__ року

     
Погоджено

Начальник відділу житлово-комунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури

Сокальської районної державної адміністрації

 

________________ С.ШЕВЧУК

«__» ________ 20__ року

  Погоджено

Начальник фінансового управління

Сокальської районної державної адміністрації

 

_________________ Г.ЛЕОНОВА

 

«__» ________ 20__ року

 

     
    Начальник управління соціального захисту населення Сокальської районної державної адміністрації

 

_______________ В.ОГІНСЬКИЙ

 

«__» __________ 20__ року

     

 

Сокаль -2017

 

 

 1. Визначення проблеми

Законами України надано право окремим категоріям громадян на безкоштовний або з частковою оплатою проїзд в автомобільному транспорті.              На виконання статей 85, 89 та 102 Бюджетного кодексу України, у минулі роки видатки з компенсації пільгового проїзду  здійснювались за рахунок коштів субвенції з державного та обласного бюджетів. У 2016 році для Сокальського району було виділено субвенції з обласного бюджету в сумі 813,6 тис. гривень.

У поточному році, з урахуванням Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, для місцевих бюджетів такої субвенції не передбачено. Проте, зміни до законодавчої бази щодо відміни чи призупинення окремим категоріям громадян пільг та компенсацій не внесено.

У Сокальському районі функціонує 28 приміських маршрутів, на яких працює 41 автобус різної пасажиромісткості. Маршрути обслуговують перевізники ТзОВ «Авто-Лайн», ТзДВ «Червоноградське АТП 14628». Загальна кількість пільговиків, які мають право на пільговий проїзд на території району становить 33,2 тис. осіб. За попередніми підрахунками, для покриття втрат доходів перевізників від пільгового перевезення трьох пільговиків на рейс необхідне фінансування в сумі близько 3,7 млн. гривень.

 

 1. Мета Програми

 

Відповідно до зазначених Законів України,  перевізники  забезпечують пільгові перевезення окремих категорій пасажирів, які, згідно із законодавством, користуються такими правами. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування мають забезпечувати перевізникові компенсацію втрат унаслідок перевезення пільгових категорій пасажирів.

На цю мету, до моменту виділення коштів з обласного бюджету, плануються видатки для реалізації районної Програми компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян на автомобільному транспорті у Сокальському районі на 2017 рік (далі – Програма) з метою проведення компенсаційних виплат автомобільним перевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян у 2017 році – на підставі договорів про компенсацію втрат від перевезень пільгових категорій громадян, що мають право на пільговий проїзд на приміських маршрутах загального користування Сокальського районну.

 

 

 

 1. Виконавці Програми

 

          Відповідальним виконавцем Програми є головний розпорядник коштів районного бюджету – управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації, відповідальним співвиконавцем – відділ житлово-комунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури Сокальської райдержадміністрації.

 

 1. Обсяги, джерела фінансування, строки та порядок

виконання Програми

 

Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок районного бюджету та бюджетів міських, сільських та селищної рад в межах коштів, затверджених відповідними рішеннями на відповідний рік, виходячи з можливостей бюджету.

Головним розпорядником коштів виступає управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації.

Відшкодування втрат від пільгового перевезення пасажирів здійснюється відповідно до затвердженого Порядку відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом у Сокальському районі у І півріччі 2017 року.

 

 

 1. Очікувані результати від реалізації Програми

 

 1. Забезпечення безперешкодного права пільгового проїзду окремих категорій громадян.
 2. Відшкодування частини витрат, пов’язаних із наданням пільг з перевезення окремих категорій громадян автомобільним перевізникам Сокальщини.

 

 

 1. Координація та контроль щодо виконання Програми

 

          Координацію дій між виконавцями Програми здійснює Сокальська районна  державна адміністрація.

Контроль за станом реалізації Програми здійснює  постійна комісія з питань охорони здоров’я, молодіжної політики, спорту та соціального захисту населення Сокальської районної ради.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Затверджено

Рішенням   сесії  Сокальської  районної ради  Львівської області

№_____ від «_____»_______2017 р

 

Голова Сокальської районної ради

 

________________ М.М. Пасько

 

Порядок

відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом у Сокальському районі у І півріччі 2017 року

 

 1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає єдиний механізм відшкодування перевізникам компенсаційних виплат, пов’язаних з перевезенням громадян, які  мають право на пільги в автомобільному транспорті приміського сполучення (за винятком таксі) (далі – Відшкодування) за рахунок коштів місцевого бюджету.

Порядок розроблений на виконання районної Програми компенсації  пільгового проїзду окремих категорій громадян  в  автомобільному транспорті у Сокальському районі на 2017 рік.

1.2. Законодавчою та нормативною підставою Порядку є Бюджетний Кодекс України, Закони України «Про автомобільний транспорт», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про охорону дитинства» та інших Законів України, які дають право на пільговий проїзд.

1.3. Цей Порядок визначає механізм відшкодування управлінням соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації (далі – Управління) перевізникам за пільговий проїзд окремих пільгових категорій громадян за рахунок коштів з районного бюджету та спрямованих коштів міських, селищного та сільських бюджетів районному бюджету на підставі підписаних міжтрансфертних угод.

1.4. Загальна сума відшкодування компенсаційних виплат, пов’язаних з перевезенням громадян, які мають право на пільги, у автомобільному транспорті приміського сполучення визначається кошторисними призначеннями на відповідний рік за рахунок коштів з районного бюджету та спрямованих коштів міських, селищного та сільських бюджетів районному бюджету на підставі підписаних міжтрансфертних угод.

1.5. Розподіл коштів між перевізниками проводиться пропорційно до кількості маршрутних рейсів, що працюють на приміських маршрутах загального користування та вартості проїзду.

1.6. Відшкодування компенсаційних виплат проводиться на підставі договорів про відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян Сокальського району автомобільним транспортом загального користування, укладених між перевізниками і Управлінням, яке є головним розпорядником коштів, призначених для компенсаційних виплат за пільгове перевезення окремих категорій громадян.

Перевізники – отримувачі компенсаційних виплат за рахунок коштів місцевого бюджету за пільговий проїзд окремих категорій громадян для укладання договору з Управлінням подають наступну інформацію:

– копію чинного договору про організацію перевезення пасажирів;

– копію ліцензії;

– копію свідоцтва про реєстрацію платника податку;

– довідку про встановлені тарифи (вартість проїзду).

1.7. Перевезення пільгових категорій громадян, яким відповідно до законодавства України, надано право пільгового проїзду в автомобільному транспорті загального користування, здійснюється на підставі:

інвалідів війни – згідно посвідчення «Інваліда війни»;

– учасників бойових дій – згідно посвідчення «Учасника бойових дій»;

– інвалідів, дітей-інвалідів та осіб, які супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого) – за фактом супроводженняна підставі посвідчення відповідно до Законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» або на підставі медичних документів, які підтверджують статус (висновку МСЕК або висновку ЛКК) та документу, який посвідчує особу (за відсутності бланків посвідчення), пенсійного посвідчення;

ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби України, ветеранів служби цивільного захисту, ветеранів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України – при пред’явленні відповідного посвідчення «Ветерана військової служби», «Ветерана органів внутрішніх справ», «Ветерана податкової міліції», «Ветерана Державної кримінально-виконавчої служби», «Ветерана служби цивільного захисту», «Ветерана Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації»;

інвалід військової служби – при пред’явленні відповідного пенсійного посвідчення із відміткою інваліда армії;

батьки військовослужбовця, який загинув чи помер або пропав безвісти під час проходження військової служби, вдова (вдівець) військовослужбовця, її (його) діти, дружина (чоловік) військовослужбовця, який пропав безвісти, її (його) діти  –  при пред’явленні відповідного посвідчення;

громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1, 2 та 3) – на підставі посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;

дітей з багатодітних сімей – на підставі посвідчення «Дитини з багатодітної сім’ї».

 

2. Здіснення перевезень громадян, яким надано право безоплатного проїзду автомобільним транспортом на приміських маршрутах та визначення суми втрат за перевезення окремих пільгових категорій громадян

2.1. Безкоштовне перевезення окремих категорій громадян, що мають право на безплатний проїзд згідно з чинним законодавством, здійснюється пасажирським автотранспортом на умовах, визначених договором на обслуговування маршруту, укладеним між перевізником та райдержадміністрацією, при пред’явленні пільговиком відповідного посвідчення, що підтверджує право на пільгу.

2.2. Розрахунки фактично виконаних обсягів перевезень пільгових категорій населення в автобусах приміських маршрутів загального користування виконуються перевізниками по кожному маршруту окремо (без урахування страхового збору та ПДВ) за календарний місяць в такому порядку:

– Сума відшкодування втрат перевізника за перевезення автотранспортом приміського сполучення визначається за формулою:

Впр = Дпр : Q пр/пл * Qбезпл,    де

Дпр – доходи від перевезення платних пасажирів автотранспортом приміського сполучення

Q пр.пл – кількість перевезених автотранспортом приміського сполучення платних  пасажирів, чол.;

Qбезпл. – кількість перевезених пільгових  пасажирів, чол.;

Розрахунок  кількості  перевезених пільгових пасажирів –  пасажирів,  які  користуються правом безплатного проїзду у транспорті приміського сполучення (Qбезпл) визначається за формулою:

Qбезпл. = Q пр/пл * К пр,  де

К пр – коефіцієнт співвідношення кількості пасажирів, які мають право на безплатний проїзд, і платних пасажирів у загальному обсязі  перевезень  пасажирів.

Коефіцієнт (Кпр) розраховується шляхом аналізу стану перевезення пасажирів автотранспортом приміського сполучення на підставі результатів обстеження робочою групою з питань розрахунків обсягів компенсації витрат автомобільним транспортом загального користування (далі – Робоча група). Склад і повноваження Робочої групи затверджуються керівником Управління, з залучення спеціалістів необхідних для роботи Робочої групи, за згодою.

2.3. Розрахунок коефіцієнтів співвідношення кількості пасажирів, які мають право на безплатний проїзд, і платних пасажирів у загальному обсязі  перевезень  пасажирів проводиться на підставі акта обстеження пасажиропотоку (Додаток 2) щодо кожного перевізника.

2.4. Загальна сума відшкодувань за місяць, розрахована перевізником за вищезазначеними формулами, додається до актів звірки і подається до управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

2.5. Відшкодування проводиться головним розпорядником бюджетних коштів пропорційно до сум компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, згідно з розрахунками, поданими кожним перевізником та в межах виділених кошторисних призначень з врахуванням розподілу коштів між перевізниками. Розподіл коштів між перевізниками здійснюється Робочою групою відповідно до Порядку.

2.6. У разі порушень – відміни рейсів, руху з порушенням затвердженого графіка та інше, або у випадку порушення прав пільговиків – відмови в безкоштовному перевезенні при пред’явленні посвідчення, громадяни  можуть подати скаргу на ім’я начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації про неправомірні дії працівника автотранспортного  підприємства. В  скарзі  мають бути  вказані прізвище, ім’я та по-батькові, адреса особи, що її подала та назва  маршруту, державний номерний знак автобуса, час  вчинення порушення.

2.7. У разі фіксації порушення умов договору про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування та умов договору про відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян Сокальського району автомобільним транспортом загального користування управління соціального захисту населення райдержадміністрації має право зменшити суму визначену до відшкодування на 1% за  кожний  зафіксований випадок, у місяці за який проводиться відшкодування.

Заява  або  скарга, факт  порушення  який підтвердився  і  визнаний обома  сторонами (управлінням  соціального захисту населення райдержадміністрації і підприємством –  автоперевізником),  оформляється відповідним актом.

2.8. Перевізники щомісяця до 5 числа надають розпоряднику бюджетних коштів розрахунки щодо вартості послуг, наданих пільговикам у минулому місяці, за формами згідно з додатком 1.

2.9. Перевізники несуть відповідальність за достовірність наданих розрахунків.

 

 1. Порядок проведення відшкодування компенсації

3.1. На підставі наданих перевізниками розрахунків розпорядники бюджетних коштів щомісяця:

 • в межах затверджених бюджетних асигнувань складають з перевізниками відповідні акти звіряння;
 • реєструють в органах державного казначейства бюджетні зобов’язання;
 • подають заявку на фінансування в фінансове управління районної державної адміністрації до 15 числа;
 • здійснюють розрахунки з перевізниками за надані пільгові послуги в межах виділеного обсягу субвенції.

3.2. Здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян припиняється у разі закінчення терміну дії договору про обслуговування маршруту, а також закінчення терміну дії або позбавлення перевізника ліцензії на здійснення пасажирських перевезень.

3.3  Здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян здійснюється за період дії цього Порядку, починаючи з 01.01.2017р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПАСПОРТ

Програми компенсації

пільгового проїзду окремих категорій громадян в автомобільному  транспорті

у Сокальському районні на 2017 рік

 

 

 1. Ініціатори розроблення Програми: управління соціального захисту населення райдержадміністрації,

відділ житлово-комунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури Сокальської райдержадміністрації

 1. Дата, номер документа

про затвердження Програми:                                 ___________

 

 1. Розробник Програми: управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 1. Співрозробники Програми: відділ житлово-комунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури Сокальської райдержадміністрації

 

 

 1. Відповідальні виконавці Програми: управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

 1. Учасники Програми: управління соціального захисту населення райдержадміністрації; відділ житлово-комунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури Сокальської райдержадміністрації

 

 

 1. Термін реалізації Програми: 2017 рік

 

 1. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, у межах виділених асигнувань.

у тому числі:

8.1. коштів обласного бюджету – 0,0 грн.

8.2. коштів районного бюджету – 865,7 тис. грн

 

 

Начальник управління соціального

захисту населення                                                              В.  ОГІНСЬКИЙ

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до Порядку відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом у Сокальському районі у І півріччі 2017 року

Погоджено:

________________________

замовник послуг

М.П.

Розрахунок

суми компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян при користуванні

пасажирським транспортом на приміських маршрутах

_______________________________________________________

(назва перевізника)

_______________________________________________________

(за звітний період)

Назва маршруту Виручка від пасажирів, що оплачують проїзд,

грн.

Тариф за 1 пас/км.,

грн.

Середня дальність поїздки,

км.

 

Середня вартість поїздки одного пасажира, грн.

(гр.2×гр.3)

Кількість пасажирів, що оплачують проїзд, чол.

(гр.1/гр.4)

 

Коефіцієнт співвідношення по району (перевізнику) Кількість пільговиків, чол.

(гр.5×гр.6)

Сума компенсації, грн.

(гр.4×гр.7)

  1 2 3 4 5 6 7 8
                 
                 
ВСЬОГО х х х х х х    

 

Перевізник         ________    ______________________________

(підпис)                                (П.І.Б.)

М.П.

 

Головний  бухгалтер (виконавець)  _______________     ______________________________

(підпис)                                (П.І.Б.)

„_____”  ____________ 200 __ р.

Додаток 2

до Порядку відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом у Сокальському районі у І півріччі 2017 року

 АКТобстеження пасажиропотоку на _______________________ маршруті(міському, приміському)звичайного режиму руху №_________________________________назва маршруту 

Дата Початок рейсу Напрям(прямий, зворотній) Марка та № автобусу Кількість платних пасажирів Кількість пільгових пасажирів
1 2 3 4 5 6
           
           
           
           
           
           
           
РАЗОМ х х х    

  Коефіцієнт співвідношення пільгових і платних пасажирів – ___________ (Разом (сума) гр.6 / Разом (сума) гр.5) Представник перевізника:                                                                    Представники комісії:_______________ (Прізвище, ініціали)                                                   _______________ (Прізвище, ініціали)

 

Додаток 1

до Програми


 

 

                                                                                      Ресурсне забезпечення районної (бюджетної) цільової програми

 

Програми компенсації

пільгового проїзду окремих категорій громадян в автомобільному  транспорті

у Сокальському районні на 2017 рік

(назва програми)

тис. грн.

Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми 2017 рік 20 __  рік 20 __ рік 20 __ рік Усього витрат на виконання програми
Усього, 1500,0       1500,0
у тому числі          
обласний бюджет 0,0       0,0
районний  бюджет** 865,7       865,7
бюджети сіл, селищ, міст районного підпорядкування** 634,3       634,3
кошти небюджетних джерел** 0,0       0,0

 

 

Заступник голови районної ради                                  Василь Бойко

 

 

Перелік завдань, заходів та показників Програми компенсації

пільгового проїзду окремих категорій громадян в автомобільному  транспорті

у Сокальському районні на 2017 рік

 

2017 рік
№ з/п Назва завдання Перелік заходів завдання Показники виконання заходу, один. виміру Виконавець заходу, показника Фінансування Очікува

ний резуль-тат

джерела* обсяги, тис. грн
1.

 

 

 

 

 

Компенсація пільгового перевезення окремих категорій громадян в транспорті загального  користування 1. Відшкодування втрат доходів перевізникам  від пільгового перевезення окремих категорій громадян

 

Показник затрат –  кількість перевізників, що здійснюють перевезення окремих пільгових категорій  громадян (2-перевізника).

Показник продукту – кількість перевезених пільговиків (.

Показник ефективності – відсоток освоєння коштів (100%).

Показник якості – відсоток відшкодованих коштів перевізникам за пільговий проїзд  окремих  категорій  громадян (100%) .

управління соціального захисту населення райдержадміністрації

 

Районний бюджет 1 500,0 Забезпечення права на пільговий проїзд
Разом у 2017 році 1 500,0  
Усього на Програму 1 500,0  

 

Заступник голови районної ради                                  Василь Бойко