Травень 10 2017 0Комент.

День пам`яті та примирення

8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення. У цей день  відбулися поминальні заходи на старому цвинтарі біля пам’ятника Невідомому солдату у Сокалі.

Як відомо,  в Україні День пам’яті та примирення встановлений указом президента  у 2015-ому році задля висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни.  Відтак, в Україні пам’ятні заходи розпочинаються 8 травня — разом з Європою та світом, і продовжуватимуться традиційно  9 травня.

Останніми роками у свідомості українців переносяться акценти  з “перемоги чи поразки” на “пам`ять”, яка відкриває шлях до примирення народів. Уже другий рік поспіль Україна відзначає День пам`яті і примирення та День перемоги з символом – червоним маком. Сьогодні маки рівняють і примирюють серця усіх українців.
Представники духовенства різних конфесій відслужили поминальну панахиду за загиблими у роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції у східних областях України.

Далі до  присутніх звернулися настоятель громади УАПЦ о.Володимир Жарський, перший заступник голови Сокальської райдержадміністрації Ірина Задолинна, голова районної ради Микола Пасько, депутат обласної ради Сергій Касян, заступник міського голови Сергій Марчук, військовий комісар району Микола Лисак та інші.

Україна з перших бойових днів опинилась в центрі бойових дій, зазнала величезних втрат. Загальні демографічні втрати України досягають понад 14 млн осіб.  До цього слід додати ще сотні тисяч постраждалих у репресіях. Фактичні втрати українського народу становлять до 44 % від загальних людських втрат Радянського Союзу.

На завершення заходу присутні вшанували пам’ять полеглих покладанням квітів та хвилиною мовчання.

Сокаль і Сокальщина