Липень 27 2017 0Комент.

Знайдено фундаменти древнього Сокаля

У середу,26 липня, у міському парку Сокаля було знайдено фундаменти старовинного міста.

Під час розчищення території для спортивного майданчика, який мають встановити в рамках обласної Програми «Спортивний майданчик на 2017-2021 роки» у 2017 році, а саме під час демонтажу каруселі було знайдено залишки давніх фундаментів, а зокрема пивниці та аптечні матеріали.

На місце ремонтних робіт виїхали представники археологічно-рятівної служби зі Львова, районної та місцевої влади. Зокрема: голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник голови районної ради Василь Бойко, перший заступник голови Сокальської РДА Ірина Задолинна, керівник апарату Віра Білець, начальник відділу містобудування та архітектури Мирослава Баралус, Сокальський міський голова Вадим Кондратюк та інші.

Як зазначив, Юрій Дубик, викладач кафедри реставрації Львівської політехніки, архітектор-реставратор: “Подальші роботи на місці знайдення старих фундаментів, варто проводити під наглядом, адже від цього залежить історія міста, а якщо точніше то його вік”. Археологи припускають, що фундаменти належать до 17-18 століття, а під місцями фундаменту може знаходитися давнє городище. Вони також показали карту, на якій дана вулиця була забудована та налічувала близько двадцяти господарств.

Як зазначив голова Сокальської районної ради Микола Пасько: “Що від цього наскільки давні знайдені фундаменти залежить вік міста Сокаля”. Він також зауважив, що роботи по встановленню майданчика у місцевому парку не будуть припинятися, адже роботи не передбачають капітального будівництва.

Як зазначила начальник відділу містобудування та архітектури Мирослава Баралус, що зібралися на місці знахідки для того щоб визначити долю майданчика, на будівництво якого передбачені обласні кошти та кошти місцевого бюджету, і водночас, щоб не знищити знахідки, але на майбутнє потрібно робити план робіт, щоб дослідити дану територію.

Після цього депутати районної ради Микола Поліщук, Андрій Сенюк та голова районної ради Микола Пасько разом із представником  археологічної служби відвідали церкву святого Миколая, яка нещодавно відсвяткувала 500-річчя.