Серпень 10 2017 0Комент.

Керівники району завітали до Сокальської районної асоціації інвалідів

Сокальська районна асоціація інвалідів – це своєрідний цемент, який з’єднує дітей, молодь та старших людей з особливими потребами.

10 серпня, у четвер, голова Сокальської районної ради Микола Пасько разом із головою Сокальської РДА Романом Токаєм та начальником фінансового управління Сокальської РДА завітали до Сокальської районної асоціації інвалідів.

В ході зустрічі Оксана Кононова, голова Сокальської районної асоціації інвалідів, поділилася враженнями від поїздки у місто Вінниця, де волонтери асоціації людей з інвалідністю відвідали Вінницьку громадську організацію молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» і міський центр соціально-психологічної реабілітації дітей і молоді з функціональними обмеженнями.

Оксана Кононова зазначила що: “Центр реабілітації “Гармонія” є комунальним закладом Вінницької міської ради, що говорить про розуміння і величезну підтримку цієї категорії населення з боку місцевої влади. Центр також оснащений сучасним обладнанням, де працюють реабілітолог, масажист, психолог, соціальні працівники, експерт із доступності міста і багато інших працівників.” Голова Сокальської районної асоціації інвалідів підкреслила що, “Більшість із них мають інвалідність та є професіоналами своєї справи. Крім цього, при центрі працює безкоштовна служба перевезень та супроводу людей із обмеженими фізичними можливостями, які користуються цим транспортом для навчання, відвідування медичних закладів, центру реабілітації та інших потреб. Служба перевезень також фінансується із міського бюджету.”

Також Оксана Кононова розповіла про проблематику приміщення, в якому знаходиться Сокальська районна асоціація інвалідів, а саме про сирість у кімнатах та часті затоплення, все тому, що приміщення громадської організації знаходиться у напівпідвальному приміщенні. Це неабияк турбує Оксану, адже щоденно Асоціацію відвідує, щонайменше, вісім людей з інтелектуальними вадами та вісім волонтерів.

 

Оксану Кононову також цікавило питання фінансування громадської організації із бюджету, проте начальник фінансового управління Галина Леонова наголосила, що ГО “Сокальська районна асоціація інвалідів” фінансується по програмі виконання заходів, тобто районна рада виділяє кошти на реалізацію заходів. Також Галина Степанівна зауважила, що районний бюджет не може виділяти кошти на утримання приміщення чи заробітну плату, а все тому що установа не знаходиться в підпорядкуванні районної ради.

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько зауважив, що “Асоціація – це є той цемент, який з’єднує дітей, молодь та старших людей з особливими потребами”. Щоправда, “Питання створення комунального закладу, як центру реабілітації дітей та молоді, не може стояти в середині бюджетного року”, – зазначив голова Сокальської районної ради Микола Пасько, додавши, що до наступного року варто вивчити дане питання на законодавчому рівні. 

В ході зустрічі керівники району, оглянули приміщення, в якому знаходиться громадська організація, а також познайомилися із волонтерами асоціації, які презентували вироби ручної роботи, що виготовляються людьми з інвалідністю.