Р І Ш Е Н Н Я №396 від 27 вересня 2017 року / Про звернення до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України А.Парубія, голови Комітету  з питань правової політики та правосуддя Р.Князевича, народних депутатів України щодо антикорупційних судів

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 ХХI сесія _VІІ__скликання

Р І Ш Е Н Н Я 396

27 вересня 2017 року                                                                         м.Сокаль

 

 Про звернення до Президента України
П.Порошенка, Голови Верховної Ради України
А.Парубія, голови Комітету  з питань правової
політики та правосуддя Р.Князевича,
народних депутатів України
щодо антикорупційних судів

 Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Сокальська районна рада Львівської області,-

 

В И Р І Ш И Л А:

  1. Прийняти та направити звернення до Президента України П.Порошенка, Голови Верховної Ради України А.Парубія, голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Р.Князевича, народних депутатів України щодо антикорупційних судів (звернення додається).
  2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань євроінтеграції, взаємодії з місцевими радами, децентралізації, регламенту, депутатської етики, законності та взаємодії з ЗМІ.

 

 Голова районної ради                                                                                                   Микола Пасько

 

 

 

Президенту України
П.Порошенку

Голові Верховної Ради України
А.Парубію

Голові Комітету  з питань правової політики та правосуддя
Р.Князевичу

Народним депутатам України

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

щодо антикорупційних судів

  

Ми, депутати Сокальської районної ради Львівської області від імені громади занепокоєні згортанням активних дій щодо впровадження антикорупційної реформи. Адже, не зважаючи на ряд прогресивних кроків у сфері боротьби з корупцією (створення НАБУ, впровадження електронного декларування) в державі до цього часу відсутній ключовий важіль боротьби з корупцією – антикорупційній суд.

Законопроект про антикорупційні суди зареєстровано та подано на розгляд Верховної Ради України ще у лютому місяці цього року, проте  за більш як шість місяців його існування, розгляд законопроекту жодним чином не прискорено, що ставить під сумнів наміри влади продовжувати антикорупційну реформу та здійснювати реальну боротьбу з корупцією.

Без формування незалежної та відповідальної судової гілки влади протидія корупції стає безрезультатною, оскільки не забезпечується невідворотність покарання за корупційні дії, що повинно реалізовуватись судами. Крім цього, відсутність судового розгляду та, відповідно, вироків у справах про корупційні порушення нівелює також і роботу національного антикорупційного бюро та спеціалізованої прокуратури, що здійснюють лише досудове розслідування таких правопорушень.

У результаті, суспільство є свідком того, як корупціонери уникають покарання та продовжують перебувати на посадах, навіть попри беззаперечні докази вини, надані НАБУ, а судді, попри процес люстрації та масові переатестації, залишаються корумпованими.

Довіра населення до суддівського корпусу втрачена. Для запобігання безкарності чиновників-корупціонерів та запобігання посадовим злочинам необхідне глибинне оновлення складу судів та законодавчі гарантії їх незалежності, що можливо втілити лише створивши незалежну вертикаль спеціалізованих антикорупційних судів.

Більше того, у чинному законі «Про судоустрій і статус суддів» вже передбачено існування Вищого антикорупційного суду, проте досі не прийнятий закон, який би регулював діяльність цього суду та вимоги до суддів.

Отож, зволікання з прийняттям вказаного законопроекту гальмує повноцінне впровадження та застосування антикорупційного законодавства, потурає безкарності корупціонерів та розростанню корупції.

Прийняття цього Закону вимагає від України також і міжнародна спільнота. Згідно з взятими Україною зобов’язаннями перед МВФ, закон про створення антикорупційного суду слід було прийняти ще до середини червня 2017 року.

 

Враховуючи описане вище та нагальну потребу у формуванні цілком незалежних антикорупційних судів, з метою реалізації положень антикорупційного законодавства

просимо:

  1. Прискорити розгляд та прийняття проекту Закону про антикорупційні суди.
  2. Забезпечити формування Вищого антикорупційного суду протягом найближчих шести місяців.

 

Прийнято на  ХХІ сесії

VІІ скликання

Сокальської районної ради

Львівської області

27 вересня 2017 року