ПРОТОКОЛ постійна комісія з питань освіти, культури, туризму та духовного розвитку

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

ПРОТОКОЛ

постійна комісія з питань освіти, культури, туризму та духовного розвитку

    28.11.2017 р.

 

Присутні :

Голова постійної комісії : Береза О. А.

Секретар постійної комісії : Ігнатюк М. В.

 

Члени постійної комісії: Мединська С. І.., Дашковська Н.В

 

Запрошені : Леонова Г. С. – начальник фінансового управління Сокальської РДА, Монастирський Р. Т. – начальник відділу освіти Сокальської РДА, депутат районної ради, Задолинна І.Р. – заступник голови Сокальськ райдержадміністрації, Михайлюк М. В. – начальник відділу культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА, Задолинна І. Р. – заступник голови Сокальської районної державної адміністрації, Пасько М. М.- голова Сокальської районної ради, Пилип”юк Л. В. – головний спеціаліст-юрисконсульт організаційно-юридичного відділу Сокальської районної ради, директори закладів освіти (шкіл) Сокальського району згідно списку, що додається.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ :

 

 1. Про затвердження порядку денного ХХІV сесії Сокальської районної ради Львівської області VII cкликання.

2.Про затвердження Програми надання у 2017 році одноразової адресної грошової допомоги учасникам бойових дій УПА у зв”язку із 75-річчям створення УПА.       (доповідає Бойко В.І.)

 1. Про безоплатну передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району у комунальну власність Великомостівської об”єднаної територіальної громади. (доповідає Кравчук Т.Г.).
 2. Про інформацію щодо використання коштів виділених на реалізацію загально районних  програм у 2017 році.
 3. Про реалізацію Закону України “Про освіту” у закладах освіти спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району . (доповідають керівники закладів освіти Сокальського району).
 4. Про затвердження Тимчасового порядку призначення на посаду та звільнення з посади керівників закладів освіти спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району . (доповідає Пасько М.М.)
 5. Про внесення змін в Програму “Національно-патріотичного, військово-спортивного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних силах України на 2017-2020 роки”.
 6. Про виконання районного бюджету Сокальського району за 9 місяців 2017 року. (доповідає Леонова Г.С.).
 7. Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2017 року. (доповіда. Леонова Г.С.).
 8. Про затвердження Статуту “Сокальський районний народний Дім” Сокальської районної ради Львівської області в новій редакції. (доповідає Мамуладзе О.М.).
 9. Про затвердження Статуту Угринівської загальноосвітньої школи І ступеня Сокальської районної ради Львівської області в новій редакції. (доповідає ,….,,…).
 10. РОЗГЛЯД ЛИСТІВ.

__________________________________________________________________

 

 1. Слухали: О. А. Березу, голову комісії по питанню про затвердження порядку денного ХХІV сесії Сокальської районної ради Львівської області VII cкликання, яка зачитала і ознайомила членів комісії з питаннями, що виносяться на розгляд сесії.

 

Вирішили: взяти до відома даний проект рішення, підтримати та рекомендувати сесії районної ради прийняти.

Голосували: ЗА – одноголосно.

 

  Слухали: О. А. Березу, голову комісії , яка проінформувала про те, що на засіданні комісії присутні керівники (директори) шкіл Сокальського району та у зв”язку з тим, що на чергову сесію винесені питання “Про реалізацію Закону України “Про освіту” у закладах освіти спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району”  та “Про затвердження Тимчасового порядку призначення на посаду та звільнення з посади керівників закладів освіти спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району” та запропонувала членам комісії перейти до розгляду даних питань, що стосуються освіти.

 

Голосували: ЗА – одноголосно.

 

 • “Про реалізацію Закону України “Про освіту” у закладах освіти спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району” – доповідає Пасько М. М., який проінформував членів комісії, запрошених  директорів шкіл про набрання чинності 28 вересня 2017 року Закону України “Про освіту”, що регулює суспільні відносини в процесі реалізації конституційного права людини на освіту, а також визначає компетенцію органів місцевого самоврядування зокрема районної ради у сфері освіти на території Сокальського району.

 

Проінформував присутніх про те, що районною радою здійснювався протягом останнього тижня моніторинг сайтів навчальних закладів, та зазначив про те, що у приклад можна поставити сайт школи № 2 у Сокалі, де зокрема сайт дуже наповнений інформацією щодо діяльності навчального закладку.

Зазначив про те, що у відповідності до ст. 30 Закону України “Про освіту”, заклад має на сайті розміщувати наступну інформацію :

 • статут закладу освіти, ліцензії на провадження освітньої діяльності, сертифікати про акредитацію освітніх програм, сертифікат про інституційну акредитацію закладу вищої освіти, структуру та органи управління закладу освіти, кадровий склад закладу освіти згідно з ліцензійними умовами, освітні програми, що реалізуються в закладі освіти, та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою, інформація про територію обслуговування, закріплену за закладом освіти, про ліцензований обсяг та фактичну кількість осіб, які навчаються у закладі освіти, мова освітнього процесу, інформація про наявність вакантних посад, матеріально-технічне забезпечення закладу освіти, інформація про річний звіт про діяльність закладу освіти, про правила прийому до закладу освіти та умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами, інформація про кошторис та фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів закладом, а також інформацію про отримані кошти з інших джерел, що не заборонені законодавством.

Зазначив про те, якщо вразі недотримання норм щодо оприлюднення інформації освітнім закладом, то дану інформацію повинен розміщувати на веб-сайті засновник закладу.

Відзначив Борятинський, Войславицький, Стаївський навчальні заклади, які виправили свою ситуацію щодо оприлюднення вище зазначеної інформації на сайтах.

 

       Виступили : Н. Драган, В. Михайлевич, А. Віра, Р. Монастирський,              М. Ігнатюк, В. Золочівський.

 

Вирішили: взяти до відома даний проект рішення та рекомендувати сесії районної ради розглянути даний проект рішення..

 

Голосували: ЗА – одноголосно.

 

     Слухали : О. А. Березу, голову комісії,   “Про затвердження Тимчасового порядку призначення на посаду та звільнення з посади керівників закладів освіти спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району”, яка зачитала проект рішення з даного питання та ознайомила із текстом Тимчасового порядку призначення на посаду та звільнення з посади керівників закладів освіти.

Виступили : М. Ігнатюк, С. Мединська, В. Золочівський.

Вирішили:

1.Взяти до відома даний проект рішення та рекомендувати сесії районної ради розглянути даний проект рішення..

 1. Виконавчому апарату районної ради напрацювати пропозиції до Тимчасового порядку щодо умов про розірвання контракту в період навчального року.
 2. Дані пропозиції (напрацювання) винести на розгляд сесії районної ради .
 3. Винести на сесію районної ради пропозицію щодо проведення доплати 50% за складність та напруженість роботи та дані норми включити у Статути навчальних закладів.

Голосували: ЗА – одноголосно.

 

Слухали: О. А. Березу, голову комісії, яка проінформувала про те, що на розгляд комісії включені питання бюджетні, зокрема :

 • Про інформацію щодо використання коштів виділених на реалізацію загально районних програм у 2017 році.
 • Про внесення змін в Програму “Національно-патріотичного, військово-спортивного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних силах України на 2017-2010 роки”.
 • Про виконання районного бюджету Сокальського району за 9 місяців 2017 року.
 • Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2017 рік.

 

Виступила та доповіла : Леонова Г. С. – начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації.

Вирішили: взяти до відома дану інформацію, дані проекти рішення рекомендувати сесії районної ради розглянути.

 

Голосували: ЗА – одноголосно.

 

Слухали : О. А. Березу, голову комісії, яка зачитала проект рішення “Про затвердження Програми надання у 2017 році одноразової адресної грошової допомоги учасникам бойових дій УПА у зв”язку із 75-річчям створення УПА.

Виступив: по даному питанню Пасько М., який інформував про мету даної програми та в чому заклечається її реалізація.

 

Вирішили: взяти до відома даний проект рішення та рекомендувати сесії районної ради розглянути даний проект рішення..

 

Голосували: ЗА – одноголосно.

 

Вирішили: взяти до відома даний проект рішення та рекомендувати сесії районної ради розглянути даний проект рішення..

 

Голосували: ЗА – одноголосно.

Слухали : О. А. Березу, голову комісії, яка зачитала проект рішення “Про безоплатну передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району у комунальну власність Великомостівської об”єднаної територіальної громади”.

 

Виступив: по даному питанню Пасько М., Леонова Г.С.

 

Вирішили: взяти до відома даний проект рішення та рекомендувати сесії районної ради розглянути даний проект рішення..

 

Голосували: ЗА – одноголосно.

 

Слухали : О. А. Березу, голову комісії, яка зачитала проект рішення “Про затвердження Статуту “Сокальський районний народний Дім” Сокальської районної ради Львівської області в новій редакції “.

Виступила : Михайлюк. М. В., начальник відділу культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА.

 

   Вирішили: взяти до відома даний проект рішення та рекомендувати сесії районної ради розглянути даний проект рішення..

 

Голосували: ЗА – одноголосно.

Слухали : О. А. Березу, голову комісії, яка зачитала проект рішення “Про затвердження Статуту Угринівської загальноосвітньої школи І ступеня Сокальської районної ради Львівської області в нові редакції”.

 

Виступила : Ребрина Л. – керуюча справами районної ради , повідомила про надходження листа від Сокальської РДА щодо винесення на розгляд сесії районної ради питання “Про внесення змін в рішення Сокальської районної ради Львівської області від 27.09.2017 року № 389”, яким пропонується передати у власність Хоробрівської сільської ради Угринівську школу і відповідно сільська рада затвердить нову редакцію Статуту, яку і буде зареєстровано.

 

Вирішили: дану інформацію взяти до відома та з метою економії коштів, які потрібні для вчинення реєстраційних дій установчих документів  питання затвердження Статуту Угринівської загальноосвітньої школи І ступеня Сокальської районної ради Львівської області в нові редакції виключити з порядку денного чергової сесії а розглянути питання “Про внесення змін в рішення Сокальської районної ради Львівської області від 27.09.2017 року № 389”

 

Голосували: ЗА – одноголосно.

 

Слухали : О. А. Березу, голову комісії, яка зачитала :

 

. – Звернення батьківського комітету Волсвинської ЗШ І-ІІ ст. від 09.10.2017 року вх.           № П-40/01-11.

-. Лист відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій від 29.09.2017р. № 468/01-24.

– Лист вихователів, батьківського комітету Волсвинського ясла-садка від 18.10.2017 року  вх. № Н-43/01-11.

– Лист о. Романа Синицького, адміністратора храму св. Арх. Михаїла від 18.10.2017р.

– Лист відділу освіти Сокальської РДА від 18.10.2017 року № 01-8/953 про виділення додаткових коштів .

– Лист відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА від 30.10.2017р. № 535/01-24.

– Лист відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій  Сокальської РДА від 25.10.2017р. №527/01-24.

– Лист Смиківської сільської ради Сокальського району Львівської області від 02.11.2017р. № 410/02-21.

-Лист відділу освіти Сокальської РДА від 06.11.2017р. № 01-8/1006.

– Лист Домашівської сільської ради від 03.11. 2017р. вих..171 про виділення коштів для капітального ремонту Домашівського ясла-садка  (200 тис.).

– Лист Відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської  РДА від 07.11.2017р. №  552/01-24.

– Лист Волсвинської сільської ради про виділення коштів для закупівлі крісел для Народного  Дому  с. Волсвин  від 10.11.2017р. № 221/02-18 .

– Лист Двірцівського НВК “СЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок” про виділення коштів від 01.11.2017р. № 124.

–  Лист Бутинського НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – дитячий садок”  від 30 жовтня 2017 року № 27.

– Лист Волсвинської сільської ради Сокальського району Львівської області від 10.11.2017 року № 220/02-18.

– Лист відділу освіти Сокальської райдержадміністрації від 17.11.2017 року № 01-8/1048.

Лист Жвирківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. від 10.11.2017р.           № 142.

– Лист комунального закладу ЛОР “Сокальська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ст. імені Т. Шевченка.

– Лист Телязької сільської ради від 07 листопада 2017 року № 382.

– Лист Волсвинської сільської ради від 10.11.2017р. № 219/02-18.

 

Вирішили: інформацію щодо виділення коштів у зазначених листах взяти до відома, дані звернення підтримати, скерувати на розгляд комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій Сокальської районної ради та винести на розгляд сесії районної ради.

 

Голова комісії                                                О. А. Береза

Секретар комісії                                            Ігнатюк М. В.