Про звернення Сокальської   районної ради до Верховної Ради України та Голови Верховної Ради України щодо підвищення стипендії студентам, які працювали шахтарями, а також студентам з шахтарських родин

проект

СОКАЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

___ сесія VІІ скликання

РІШЕННЯ

 

від  ___ березня 2018 року                                     м. Сокаль             

 

Про звернення Сокальської   районної ради до Верховної Ради України та Голови Верховної Ради України щодо підвищення стипендії студентам, які працювали шахтарями, а також студентам з шахтарських родин    

 

Керуючись статтею 22 Конституції України та відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» і «Про статус депутатів місцевих рад», Сокальська районна рада

 

ВИРІШИЛА:

  1. Прийняти звернення Сокальської районної ради до Верховної Ради України та Голови Верховної Ради України щодо підвищення стипендії студентам, які працювали шахтарями, а також студентам з шахтарських родин.

 

  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію Сокальської районної ради з питань євро інтеграції, взаємодії з місцевими радами, децентралізації, регламенту, депутатської етики, законності та взаємодії зі ЗМІ (Притулко В.Я.).

 

  

Голова районної ради                                                                         М.М. Пасько

 

                                                                             Верховній Раді України,

                                                                             Голові Верховної Ради України

                                                                        Парубію А.В.

Звернення

Сокальської районної ради Львівської області

до Верховної Ради України та Голови Верховної Ради України

Парубія Андрія Володимировича

щодо підвищення стипендії студентам, які працювали шахтарями,

а також студентам із шахтарських родин

 

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №7531 від 30.01.2018р., яким пропонується підвищити стипендії студентам, котрі працювали шахтарями, а також студентам із шахтарських родин.

Статтею 22 Конституції України передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до діючих законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Але Уряд, Верховна Рада та Президент України чомусь ігнорують зазначену норму.

Так, приймаючи Закон України №1774 від 06.12.2016р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», в порушення статті 22 Конституції України було вилучено зі статті 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» норму про те, що студенти з числа шахтарів, які мають стаж підземної роботи не менше як три роки, а також студенти, батьки яких є шахтарями та які мають стаж підземної роботи не менше як 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи, отримують виплату за рахунок коштів державного бюджету-стипендію в розмірі прожиткового мінімуму. Даним Законом України передбачено, що Уряд буде визначати розміри стипендій для зазначених осіб.

Запропонованим законопроектом передбачено, що стипендія зазначеним студентам повинна виплачуватися у розмірі фактичного прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

Що це дасть:

Перше. При прийнятті даного Закону У країни стипендія буде визначатися у розмірі прожиткового мінімуму, а не у розмірі, який видумає Уряд.

Друге. В останні роки законами про державний бюджет затверджуються прожиткові мінімуми у розмірах, що значно менші від їхніх розмірів, визначених методологічним шляхом.

Так, для студентів 18 і старше років прожитковий мінімум в середньому на 2018 рік затверджено у розмірі 1531 грн., що складає лише 48,5% до фактичного розміру за методологією.

Законопроектом  №7531 передбачено, що зазначеним студентам буде виплачуватися стипендія у розмірі фактичного прожиткового мінімуму, що складатиме в середньому за 2018 рік 4210 грн.

Виходячи з вищенаведеного, просимо Вас внести на розгляд Верховної Ради України законопроект №7531, як невідкладний, і підтримати його, так як значна частина важливих законодавчих ініціатив у Верховній Раді України вже тривалий час залишається без розгляду.

 

 

Прийняте на XXVII сесії Сокальської районної ради VII скликання

«____» березня 2018 року