ПРОТОКОЛ № 23 засідання постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій від 03 липня 2018р. 

СОКАЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

 

ПРОТОКОЛ № 23

засідання постійної комісії

з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій

 

  03 липня 2018р.                                                                                  м. Сокаль

 

Час роботи комісії:
початок роботи:13 год. 05 хв.
закінчення роботи:  13 год. 45  хв.

 

Присутні: Сенюк А.І. – голова постійної комісії, Веклин М.Т. – заступник голови постійної комісії, Іванчина О.А. та Марцинюк В.П.  – члени постійної комісії.

Відсутні:Хом’як І.В. – член постійної комісії.

 

Слухали:  Сенюка А.І –  щодо початку роботи  засідання комісії.

Вирішили : розпочати роботу комісії.

Голосували : за – 4 ( одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

Слухали:  Сенюка А.І. – про обрання секретаря засідання постійної депутатської комісії.

Виступили: Сенюк А.І. – який запропонував обрати секретарем засідання комісії Веклина І.Т.

Вирішили: Обрати секретарем засідання постійної депутатської комісії Веклина М.Т.

Голосували: за – 3 , проти – 0, утримались – 1.

 

Порядок денний.

     1.Розгляд листів та звернень.

 1. Лист ДП «Жовківський лісгосп» (від 13.03.2018 р. №02/53) – щодо виділення коштів на придбання квадрокоптера.

Сенюк А.І. запропонував підтримати виділення коштів  в сумі орієнтовно 85 тис.грн для придбання квадрокоптера, який буде використовувати в різних галузях для потреб району, оскільки використання такого приладу дозволить суттєво зекономити кошти районного бюджету в багатьох галузях, підвищить кваліфікацію працівників, які працюють в районі, дозволить застосовувати сучасні технології та швидко отримувану та використовувати інформацію для прийняття правильних управлінських рішень. Наприклад, коли всихають ліси – то відразу будуть зрозумілі масштаби і ядра всихань (всихання відбувається з верхівок крони і знизу його на початкових стадіях не можливо швидко виявити. Якщо деревину забирати на початкових етапах всихання, то підприємтва ще отримають ділову деревину, а не дрова).  Також використання квадрокоптера можливе зокрема:

– для потреб всіх лісогосподарських підприємств району з метою моніторингу лісових насаджень, їх якісного стану, динаміки розвитку всихання соснових насаджень пошкоджених шкідниками та інших потреб;

– для потреб екологічних моніторингових спостережень з стану річок, лук, боліт, лісів, ландшафтів району, обстежень діючих та потенційних нових об’єктів природно-заповідного фонду, виявлення несанкціонованих, обстеження діючих сміттєзвалищ, наявних хвостосховищ та шламонакопичувачів та ін.;

– для інвентаризації та обстежень сільськогосподарських земель;

– для виготовлення та монтажу промоційних роликів та сюжетів про Сокальщину з метою розвитку туристичної галузі, підготовки матеріалів для міжнародних проектів;

– для розробки містобудівної документації, планування територій;

– інших потреб для розвитку району.

Враховуючи вище наведене кошти для закупки квадрокоптера доцільно виділити для відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА, де й він буде знаходитися на балансі.

Вирішили: підтримали виділення коштів  в сумі орієнтовно 85 тис.грн для придбання квадрокоптера, який пізніше можливо використовувати в різних галузях для потреб району, зокрема:

– для потреб всіх лісогосподарських підприємств району з метою моніторингу лісових насаджень, їх якісного стану, динаміки розвитку всихання соснових насаджень пошкоджених шкідниками та інших потреб;

– для потреб екологічних моніторингових спостережень з стану річок, лук, боліт, лісів, ландшафтів району, обстежень діючих та потенційних нових об’єктів природно-заповідного фонду, виявлення несанкціонованих, обстеження діючих сміттєзвалищ, наявних хвостосховищ, шламонакопичувачів та ін..;

– для інвентаризації та обстежень сільськогосподарських земель;

– для виготовлення та монтажу промоційних роликів та сюжетів про Сокальщину з метою розвитку туристичної галузі, підготовки матеріалів для міжнародних проектів;

– для розробки містобудівної документації, планування територій;

– інших потреб для розвитку району.

Враховуючи вище наведене, кошти для закупки квадрокоптера доцільно виділити для відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА, де й він буде знаходитися на балансі.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

2. Лист відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА (від 21.03.2018 р. №01-08/150) – щодо розробки Програми «Електронна Сокальщина».

Голова комісії Сенюк А.І. запропонував відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА підготувати Програму «Електронна Сокальщина», передбачити Програмою виділення коштів для закупівлі квадрокоптера. Також рекомендуємо опрацювати питання спільно з департаментом агропромислового комплексу Львівської облдержадміністрації щодо співфінансування та запровадження пілотного проекту на території Сокальського району по інвентаризації  сільськогосподарських земель в межах району, з метою раціонального та ефективного використання земель, впорядкування ведення сільського господарства, уникнення незаконних захоплень та використання земель, в тому числі не за цільовим призначенням (як наприклад ПП «Ротен» незаконно на території Двірцівської сільської ради  (тепер територія Великомостівської ОТГ) захопило велику кількість земель, незаконно її використовує, оскільки немає договорів оренди на всі землі, не сплачує податки до бюджету, окрім цього розорало сінокоси (це – нецільове використання землі)  та посіяло ріпак).

Вирішили: Відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА підготувати Програму «Електронна Сокальщина», передбачити Програмою виділення коштів для закупівлі квадрокоптера. Також опрацювати питання спільно з департаментом агропромислового комплексу Львівської облдержадміністрації щодо співфінансування та запровадження пілотного проекту на території Сокальського району по інвентаризації  сільськогосподарських земель в межах району, з метою раціонального та ефективного використання земель, впорядкування ведення сільського господарства, негайного уникнення незаконних захоплень земель.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. Лист Сокальської РДА (від 04.05.2018 р. №96-34)- про розгляд на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки звернення голови Межирічанської сільської ради щодо аварії 23.04.2018 року на шламопроводі ПАТ «Львівська вугільна компанія» (з копією протоколу комісії ТЕБ і НС від 25.04.2018 року).

Вирішили: лист взяти до відома, оскільки аварія вже ліквідована.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1.  Лист міськрайонного управління в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області (від 10.05.2018 р. №17-13-0.18-788/122-18) – щодо виділення коштів на підготовку документацій для внесення відомостей в Державний земельний кадастр про земельні ділянки, на які право власності оформлено до 2004 року.

Вирішили: враховуючи те, що у листі не вказана потреба в коштах на підготовку документацій для внесення відомостей в Державний земельний кадастр про земельні ділянки, на які право власності оформлено до 2004 року, звернутися до міськрайонного управління  в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області  щодо надання інформації про потреби в коштах у розрізі місцевих рад.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

5.Лист Опільської сільської ради (від 04.06.2018 р. №207)- про зміну меж с.Опільсько.

Вирішили: проект рішення «Про зміну і встановлення меж села Опільсько Опільської   сільської ради Сокальського району Львівської області» (який на даний час надійшов у районну раду), розглянути на наступній сесії.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1.  Лист відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА (від 01.06.2018 р. №01-07/284) – про виділення коштів на суму 300,0 тис.грн на реалізацію «Програми підтримки молочного скотарства у господарствах приватного сектору Сокальського району на 2018 рік».

Сенюк А.І повідомив, що доцільно впровадити дану Програму щоб підтримати сільське господарство  в районі.

Веклин М.Т. та Марцинюк В.П підтримали доцільність впровадження даної Програми.

Іванчина О.А. запропонував частину коштів з Програми виділити для молодих сімей, які хочуть купити корову, але не мають можливості.

Сенюк А.І. запропонував звернутися до відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА, фінансового управління Сокальської РДА та повідомити про потребу доопрацювання Програми та передбачити в ній заходи на фінансову підтримку на безповоротній основі особистим селянським господарствам, які утримують 3-х і більше корів молочного напрямку продуктивності  в сумі 200 тис.грн. та на придбання особистими селянськими господарствами корів молочного напрямку на суму 200,0 тис.грн. Програмою передбачити запобіжні заходи, які мають стосуватися можливості продажу корів, які будуть закуплені за кошти Програми в перший рік.

Вирішили: рекомендувати відділу агропромислового розвитку та фінансовому управлінню Сокальської РДА доопрацювати Програму та передбачити в ній заходи на фінансову підтримку на безповоротній основі особистим селянським господарствам, які утримують 3-х  і більше корів молочного напрямку продуктивності в сумі 200 тис.грн. та на придбання особистими селянськими господарствами корів молочного напрямку на суму 200,0 тис.грн. Програмою передбачити запобіжні заходи, які мають стосуватися недопущення продажу корів, які будуть закуплені за кошти Програми, в перший рік.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. Лист Міністерства екології та природних ресурсів України (від 04.06.2018 р. №5/4.1-8/5527-18) – про схвалення клопотання Сокальської районної та Великомостівської міської рад щодо створення Національного природного парку «Надбужжя» ім. Блаженнішого Любомира Гузара.

Вирішили: лист взяти до відома

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. Лист відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА (від 1.06.2018 №01-07/283) щодо розгляду на сесії та затвердження Програми підтримки молочного скотарства у господарствах приватного сектору  Сокальського району на 2018 рік.

Вирішили: рекомендувати відділу агропромислового розвитку та фінансовому управлінню Сокальської РДА доопрацювати Програму та передбачити в ній заходи на фінансову підтримку на безповоротній основі особистим селянським господарствам, які утримують 3-х  і більше корів молочного напрямку продуктивності в сумі 200 тис.грн. та на придбання особистими селянськими господарствами корів молочного напрямку на суму 200,0 тис.грн. Програмою передбачити запобіжні заходи, які мають стосуватися недопущення продажу корів, які будуть закуплені за кошти Програми, в перший рік.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. Лист міськрайонного управління в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області (від 06.06.2018 р. №17-13-0.181-915/122-18) – щодо затвердження технічної документації з  визначення нормативної  грошової оцінки  земельної ділянки, що передається в оренду ПП «СклоПромТорг» для розміщення та експлуатації  основних, підсобних і допоміжних будівель та  споруд будівельних організацій та підприємств  на території Двірцівської сільської  ради Сокальського району Львівської області (за межами населеного пункту) площею 0,3707 га.

Вирішили: проект рішення про затвердження технічної документації з  визначення нормативної  грошової оцінки  земельної ділянки, що передається в оренду ПП «СклоПромТорг» для розміщення та експлуатації  основних, підсобних і допоміжних будівель та  споруд будівельних організацій та підприємств  на території Двірцівської сільської  ради Сокальського району Львівської області (за межами населеного пункту) площею 0,3707 га – розглянути на наступній сесії.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. Лист міськрайонного управління в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області (від 21.06.2018 р. №0-13-0.181-976/122-18) – щодо затвердження технічної документації про  нормативну грошову  оцінку  земельної  ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що включена  в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення фермерського господарства площею  10,6620га, яка розташована за адресою: Лучицька сільська рада Сокальського району Львівської області (за межами населеного пункту).

Вирішили: проект рішення щодо затвердження технічної документації про  нормативну грошову  оцінку  земельної  ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що включена  в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення фермерського господарства площею  10,6620га, яка розташована за адресою:Лучицька сільська рада Сокальського району Львівської області (за межами населеного пункту) розглянути на наступній сесії.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. Лист міськрайонного управління в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області (від 20.06.2018 р. №0-13-0.181-975/122-18)- про надання проекту рішення «Про зміну і встановлення меж села Опільсько Опільської   сільської ради Сокальського району Львівської області»

Вирішили: проект рішення «Про зміну і встановлення меж села Опільсько Опільської   сільської ради Сокальського району Львівської області» розглянути на наступній сесії.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. Заява Черній С.Б. (від 25.06.2018 року) –щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок для оформлення спадщини, що знаходились у власності у гр. Кійко Петра Степановича для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Скоморохівської сільської ради (за межами населених пунктів) Сокальського району Львівської області.

Вирішили: надіслати технічну документацію у міськрайонне управління  в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області для підготовки проекту рішення.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. Лист Сокальського УВГ (від 18.06.2018 року №08/162)- щодо передбачення коштів у районних програмах на проведення заходів по покращенню екологічного та гідрологічного режиму річок Сокальського району.

Вирішили: звернутися в Сокальське УВГ  щодо надання копій листів-звернень, які підготовлені та подані в 2017-2018 роках у відповідні інстанції  про виділення коштів на проведення заходів по покращенню екологічного та гідрологічного режиму річок Сокальського району з обласного та державного бюджетів, а також інформації про фактичне виділення коштів на зазначені цілі  за 2016-2018 роки  (в розрізі бюджетів).

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. Листи відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА від 31.05.2018 №01-07/277 та від 23.06.2018 року №01/07-330 – про надіслання копій листів Волицької, Свитазівської, Корчівської та Острівської, Ванівської та Княжівської сільських рад   про виділення коштів на очистку меліоративних каналів з Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення.

Також листи місцевих рад щодо виділення коштів на фінансування заходів  Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на 2018 рік (в тому числі переслані відділом агропромислового розвитку Сокальської РДА):

– Стенятинської сільської ради – про виділення коштів на суму 100,0 тис.грн на очистку меліоративних каналів на території Стенятинської сільської ради (лист від 01.03.2018);

Острівської сільської ради – про виділення коштів (без вказання суми) на очистку каналів орієнтовною протяжністю  3 км на території сільської ради (лист від 28.03.2018 №463); про виділення коштів (без вказання суми) на очистку на очистку меліоративного каналу в с. Добрячин (лист від 25.05.2018 №709);

– Волицької сільської ради  – про виділення коштів на очистку меліоративних каналів на території Волицької сільської ради на суму 100,0 тис.грн (лист від 07.03.2018 №81/2-18 на Комісію); виділення коштів (без вказання суми) на очистку меліоративних каналів на території  сільської ради (лист від 22.05.2018 №160/2-18 – на Комісію); виділення коштів (без вказання суми) на очистку меліоративних каналів на території  сільської ради (лист від 22.05.2018 №159/2-18  на адресу районної ради); виділення коштів (без вказання суми) на очистку меліоративних каналів на території  сільської ради (лист від 22.05.2018 №158/2-18  на адресу Сокальської РДА);

-Корчівської сільської ради  – про виділення коштів (без вказання суми)  на очистку меліоративного каналу в с. Корчів та с. Стаївка (лист від 24.05.2018 №268/02-18);  виділення коштів (без вказання суми)  на очистку меліоративного каналу в с.Корчів та с.Стаївка (лист від 24.05.2018 №266/02-18 на адресу Сокальської РДА);

– Свитазівської сільської ради  – про виділення коштів (без вказання суми) на очистку меліоративного каналу в с. Свитазів (лист від 25.05.2018 №239); виділення коштів (без вказання суми) на очистку меліоративного каналу в с. Свитазів (лист від 25.05.2018 №237 на адресу Сокальської РДА);

-Ванівської сільської ради  – про сприяння у вирішенні питання щодо очистки меліоративних каналів на території сільської ради (без вказання суми) (лист від 21.06.2018 №119/02-21 на адресу Сокальської РДА);

-Княжівської сільської ради  – про виділення коштів на суму 50,0 тис.грн на очистку меліоративних каналів в с.Княже, Фусів, Шпиколоси (лист на адресу районної ради від 19.06.2018 р. №134/02-21); про виділення коштів на суму 50,0 тис.грн на очистку меліоративних каналів в с.Княже, Фусів, Шпиколоси (лист від 19.06.2018 №135/02-21 на адресу Сокальської РДА).

Вирішили: враховуючи обсяги коштів, які виділялися у 2004-2017 роках для виконання заходів Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на територіях місцевих рад чи місцевим радам,  рекомендувати розподілити кошти, виділені у 2018 році на заходи Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення наступним радам:

-Стенятинська – 50,0 тис.грн;

-Волицька – 50,0 тис.грн при умові співфінансування з сільського бюджету (оскільки в місцевому екологічному фонді є досить великий залишок коштів);

-Корчівська – 50,0 тис.грн;

-Княжівська – 50,0 тис.грн.

Також рекомендувати відділу агропромисловового розвитку спільно з Сокальською РДА та фінансовим управлінням  Сокальської РДА опрацювати та підготувати пропозиції щодо внесення змін до Програми в частині додаткового виділення коштів на суму не менше 200,0-300,0 тис. грн., оскільки є велика потреба в проведенні робіт передбачених Програмою, а коштів станом на сьогодні виділено в недостатній кількості.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

  

Голова постійної комісії                                                                 А.І.Сенюк    

Секретар  засідання  постійної комісії                                      М.Т.Веклин