ПРОТОКОЛ №25 засідання постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій від 31.08.2018р.

СОКАЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

 

ПРОТОКОЛ №25

засідання постійної комісії

з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій

 

31 серпня 2018р.                                                                                  м. Сокаль

 

Час роботи комісії:
початок роботи: 9 год. 00 хв.
закінчення роботи:  09 год. 40 хв.

 

Присутні: Сенюк А.І. – голова постійної комісії, Веклин М.Т. – заступник голови постійної комісії, Марцинюк В.П.- член постійної комісії.

Відсутні:– Іванчина О.А., Хомяк І.В.  – члени постійної комісії.

 

Слухали:  Сенюка А.І –  щодо початку роботи  засідання комісії.

Вирішили : розпочати роботу комісії.

Голосували : за – 3 ( одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

Слухали:  Сенюка А.І. – про обрання секретаря засідання постійної депутатської комісії.

Виступили: Сенюк А.І. – який запропонував обрати секретарем засідання комісії Веклина І.Т.

Вирішили: Обрати секретарем засідання постійної депутатської комісії Веклина М.Т.

Голосували: за – 3, проти – 0, утримались – 0. Рішення прийнято.

 

Порядок денний

 

Розгляд листів та звернень

 1. Звернення жителів с.Борок від 02.07.2018 р. (контактна особа Дмитрук О.В.) щодо користування земельною ділянкою господарського двору в с.Борок та  приміщенням колишньої тваринницької ферми ( для розташування свиноферми).

Для розгляду вказаного звернення надано запит в Тартаківську сільську раду (від 20.07.2018 р.  №1033/01-18) щодо власника колишньої тваринницької ферми, власників  та користувачів земельних ділянок, на яких розміщені  приміщення колишньої тваринницької ферми в с.Борок тощо. Також надано запит в міськрайонне управління в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області  області  (від 15.08.2018 року №1077/01-11) про земельні ділянки господарського двору в с.Борок.

Заявникові надано проміжні відповіді листами від 20.07.2018 р.  №1035/01-11 та від 15.08.2018 р. №1078/01-11.

Слухали: Сенюка А.І.

Вирішили: Рекомендувати заявникам звернутися в Державну екологічну інспекцію у Львівській області щодо перевірки дотримання екологічного законодавства та перевірки наявності дозволів на спецводокористування, викидів в атмосферне повітря та інших дозволів користувачами земельної ділянки господарського двору в с.Борок. Голові депутатської комісії провести нараду за участю   начальника міськрайонного управління  в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області, Тартаківського сільського голова та  Дмитрук О.В.  (жительки с. Борок Тартаківської сільської ради) з метою вивчення фактів, наведених у зверненні та надання відповідних розяснень заявникам.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. Лист Тартаківської сільської ради (від 27.07.2018 р. №313) – про користування земельною ділянкою господарського двору в с.Борок та приміщенням колишньої тваринницької ферми (відповідь на запит районної ради від 20.07.2018 р. №1033/01-18 (в процесі розгляду звернення  жителів с.Борок від 02.07.2018 р.)).

Вирішили: взяти до відома.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. 3. Лист міськрайонного управління в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області області (від 23.08.2018 №-13-0.181-1370/122-18)-про земельні ділянки господарського двору в с.Борок (відповідь на запит районної ради від 15.08.2018 року №1077/01-11 (в процесі розгляду звернення  жителів с.Борок від 02.07.2018 р.)).

Вирішили: взяти до відома.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. 4. Лист Міністерства екології та природних ресурсів України (від 15.08.2018 року №5/4.1-8/8412-18)- щодо надіслання протоколу від 09.08.2018 року наради зі створення національного природного парку «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара (копію листа з протоколом надіслано електронною поштою депутатам районної ради).

Слухали: Сенюка А.І., який повідомив, що під час наради в Міністерстві екології та природних ресурсів України за участю представників від Сокальського району, Мінприроди зазначило, що питання створення національного природного парку «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара (далі – Парк) є важливим завданням, що стоїть перед всіма зацікавленими сторонами. Його доцільно створювати у сфері управління Міністерства екології та природних ресурсів України, оскільки саме Мінприроди зможе забезпечити навчання та методичну підтримку працівників новоствореної установи, належне фінансування, у тому числі окремих природоохоронних заходів з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища. Так, наприклад Мінприроди розпочало у 2018 році будівництво 4 сучасних еколого-просвітницьких центрів. У разі створення Парку, Мінприроди зможе передбачити розробку типового проекту еколого-просвітницького центру імені Блаженнішого Любомира Гузара в м. Великі Мости Сокальського району Львівської області та забезпечити його будівництво.

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства підтримало позицію Мінприроди щодо доцільності створення Парку, проте висловило принципову позицію стосовно створення Парку у сфері управління Державного агентства лісових ресурсів України.

Представник Держлісагенства на запитання скільки коштів Держлісагенство зможе виділити на утримання Парку в разі його підпорядкування Держлісагенству  повідомив, що наразі через скрутну економічну ситуацію не фінансуються в повних обсягах всі держлісгоспи по території держави. Дуже складним є питання фінансування держлісгоспів в південній та східній частині України, тому Держлісагенство зможе виділити лише незначні кошти в разі створення Парку в підпорядкування Держлісагенству.

Департамент екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації (далі – Департамент екології) відмітив актуальність питання створення Парку та наголосив на важливості надання проектованій природоохоронній території назви на честь Блаженнішого Любомира Гузара. Крім того, Департамент екології та Сокальська районна рада підтримали  позицію Мінприроди щодо віднесення проектованого Парку до сфери управління Мінприроди, оскільки лише в цьому випадку буде можливість забезпечення нормального його функціонування та фінансування.

Також було відзначено необхідність активізації роботи щодо збільшення площі земель природно-заповідного фонду Львівської області до 19,5% в термін до 01.01.2021, як передбачено Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 385, провести роботи з винесення в натуру та встановлення меж всіх діючих об’єктів природно-заповідного фонду.

Мінприроди рекомендувало залучити додаткові площі до національного природного парку «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара.

Вирішили: Доручити голові комісії Сенюку А.І. спільно з головою Сокальської районної ради Паськом М.М.  та науковцями підготувати клопотання в Мінприроди щодо залучення додаткових площ до національного природного парку «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара.

Рекомендувати Великомостівській міській раді пришвидшити розроблення детального плану території ділянки, його затвердження  та виділення ділянки, де планується будівництво еколого-просвітницького центру ім. Блаженнішого Любомира Гузара (ділянка розміщена з правої сторони на виїзді з м. Великі Мости в напрямку до м.Жовква, біля Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України).

Рекомендувати Сокальській районній державній адміністрації активізувати роботу щодо збільшення площі земель природно-заповідного фонду Сокальського району до 19,5% в термін до 01.01.2021, як передбачено Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №385, провести в 2018-2019 роках роботи з винесення в натуру та встановлення меж всіх діючих об’єктів природно-заповідного фонду (станом на сьогодні у 2017 році винесено межі в натуру 4 об’єктів ПЗФ, роботи по 2 об’єктах проводяться та заплановано завершити у 2018 році за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього середовища. Роботи провів та проводить Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації).

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. 5. Лист Сокальського управління водного господарства (від 18.07.2018 року №8/200)- щодо надання інформації про фінансування за КПКВ «Експлуатація державного водогосподарського комплексу та управління водними ресурсами» (відповідь на запит районної ради від 10.07.2018 р. №945/01-10 про  надання копій листів-звернень за 2017-2018 роки про виділення коштів на проведення заходів по покращенню екологічного та гідрологічного режиму річок Сокальського району з обласного та державного бюджетів, а також інформацію про фактичне виділення коштів на зазначені цілі  за 2016-2018 роки  (в розрізі бюджетів)).

Вирішили: взяти до відома.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. 6. Лист міськрайонного управління в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області (від 03.08.2018 №0.-13-0.181-1188/122-18)-  про надання проектів рішень «Про затвердження  технічної документації про  нормативну грошову  оцінку  земельної  ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що включена  в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення фермерського господарства площею 17,6460 га, яка розташована за адресою: Лучицька сільська рада Сокальського району Львівської області (за межами населеного пункту)», «Про затвердження  технічної документації про  нормативну грошову  оцінку  земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що включена  в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею  6,8973га, яка розташована за адресою: Поторицька сільська рада Сокальського району Львівської області (за межами населеного пункту)», «Про затвердження  технічної документації про  нормативну грошову  оцінку  земельної  ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що включена  в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею  1,7700га, яка розташована за адресою: Опільська сільська рада Сокальського району Львівської області (за межами населеного пункту)» (проекти рішень оприлюднено на сайті районної ради 06.08.2018р.).

Вирішили: проекти рішень  розглянути на наступній сесії.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. 7. Лист ТзОВ «Українська аукціонна компанія» (від 14.08.2018 року №124/01) – щодо затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що включена в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва  площею 25,0147  га, яка розташована за адресою: Хоробрівська  сільська рада Сокальського району  Львівської області (за межами населеного пункту) (техдокументацію 20.08.2018 р. надіслано в міськрайонне управління  в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області для підготовки проекту рішення).

Вирішили: проект рішення після його отримання від міськрайонного управління  в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області розглянути на наступній комісії та черговій сесії.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. Лист ТзОВ «Українська аукціонна компанія» (від 14.08.2018 року №125/01) – щодо затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що включена  в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва  площею 28,7425  га, яка розташована за адресою: Тартаківська сільська рада Сокальського району  Львівської області (за межами населеного пункту) (техдокументацію 20.08.2018 р надіслано в міськрайонне управління  в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області для підготовки проекту рішення).

Вирішили: проект рішення після його отримання від міськрайонного управління  в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області розглянути на наступній комісії та черговій сесії.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. Лист ПП «Фірма «Сомгіз» (від 14.08.2018 року №1512) – щодо затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що включена в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва  площею  9,1500  га, яка розташована за адресою: Волицька сільська рада Сокальського району  Львівської області (за межами населеного пункту) (техдокументацію 20.08.2018 р надіслано в міськрайонне управління в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області для підготовки проекту рішення).

Вирішили: проект рішення після його отримання від міськрайонного управління  в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області розглянути на наступній комісії та черговій сесії.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. 10. Лист Сокальської РДА  (№792/02-25 від 13.07.2018 року)  -про створення та підпорядкованість відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА,  відсутність в районної ради повноважень щодо надання вказівок структурним підрозділам Сокальської РДА (в т.ч. відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА), організацію роботи з документами в Сокальській РДА (відповідь на лист районної ради від 10.07.2018 р.  №942/01-10 щодо затвердження Програми підтримки молочного скотарства у господарствах приватного сектору  Сокальського району на 2018 рік  та виділення коштів на суму 300,0 тис.грн  на реалізацію заходів Програми (відповідь районної ради на листи відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА №01-07/284 від 01.06.2018 року та №01-07/283 від 01.06.2018 року – про надіслання в районну раду на затвердження Програми підтримки молочного скотарства у господарствах приватного сектору  Сокальського району на 2018 рік та виділення коштів на суму 300,0 тис.грн  на реалізацію заходів Програми)).

На лист Сокальської РДА №792/02-25 від 13.07.2018 року районною радою надано відповідь  від 20.07.2018 р.  №1032/01-10.

Вирішили: лист взяти до відома.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. 11. Лист Сокальської РДА (№794/02-25 від 13.07.2018 року)  -про створення та підпорядкованість відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА,  відсутність в районної ради повноважень щодо надання вказівок структурним підрозділам Сокальської РДА (в т.ч. відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА), організацію роботи з документами в Сокальській РДА (відповідь на лист районної ради від 10.07.2018 р.  №944/01-10 щодо рекомендацій відділу агропромислового розвитку підготувати пропозиції по внесенню змін до Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на 2018 рік в частині додаткового виділення коштів на заходи Програми (відповідь районної ради на листи відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА №01-07/277 від 31.05.2018 року та №01-07/330 від 23.06.2018 року – щодо надіслання в районну раду копій листів місцевих рад про виділення коштів на очистку меліоративних каналів за рахунок коштів Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на 2018 рік)).

На лист Сокальської РДА №794/02-25 від 13.07.2018 року районною радою надано відповідь  від 20.07.2018 р.  №1031/01-10.

Вирішили: лист взяти до відома.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. 12. Лист Сокальської РДА (№887/02-25 від 08.08.2018 року)- про   подання на погодження в фінуправління Програми підтримки молочного скотарства у господарствах приватного сектору  Сокальського району на 2018 рік  та додаткового виділення коштів  на реалізацію заходів Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на 2018 рік (відповідь на листи районної ради від 07.2018 р.  №1032/01-10 та від 20.07.2018 р.  №1031/01-10).

Вирішили: лист взяти до відома.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. 13. Лист Сокальської РДА (№793/02-25 від 13.07.2018 року)  -про створення та підпорядкованість відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА,  відсутність в районної ради повноважень щодо надання вказівок структурним підрозділам Сокальської РДА (в т.ч. відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА), організацію роботи з документами в Сокальській РДА (відповідь на лист районної ради від 10.07.2018 р.  №943/01-10 щодо розробки Програми «Електронна Сокальщина» (відповідь районної ради на лист відділу агропромислового розвитку Сокальської РДА №01-08/150 від 21.03.2018 року – щодо Програми ««Електронна Сокальщина»)).

На лист Сокальської РДА №793/02-25 від 13.07.2018 року районною радою надано відповідь  від 20.07.2018 р.  №1030/01-10.

Вирішили: лист взяти до відома.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. 14. Лист Сокальської РДА (№889/02-25 від 08.08.2018 року)-   щодо проведення інвентаризації земель, про Програму «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» (відповідь на листи районної ради від 07.2018 р.  №1030/01-10).

Вирішили: лист взяти до відома.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти – 0,  утримались – 0.

 

 1. Лист Міністерства екології та природних ресурсів України (від 17.08.2018 року №5/4.1-13/8519-18)- щодо відсутності можливості виділення коштів з державного бюджету на будівництво комунальної сонячної електростанції на території Сокальського району.

Слухали: Сенюка А.І., який повідомив, що Сокальська районна рада та Великомостівська міська рада зверталася в Мінприроди за роз’ясненнями щодо можливості фінансування будівництва комунальних сонячних станцій на території Сокальського району за рахунок проектів (екологічних зелених інвестицій) за рахунок кіотських коштів чи інших грантів та фондів. Отримано листи від Міністерства екології  та природних ресурсів України щодо відсутності можливості фінансування даних проектів з державного бюджету, оскільки листи були розписані в інший департамент Мінприроди.

Попередньо в Мінприроди надали усну інформацію, що Мінприроди готове розглянути питання про виділення до 10млн. дол. на будівництво комунальних сонячних електростанцій за умови, що Сокальська районна рада та Великомостівська міська рада підготує відповідні робочі проекти. Також однією з умов є те, що майбутні комунальні сонячні електростанції мають містити еколого-просвітницькі центри (класи) для дітей та дорослих (як для мешканців району так і відвідувачів з інших територій України та туристів).

Суттєвою умовою Мінприроди є те,  що еколого-просвітницькі центри мають тісно співпрацювати з національним природним парком «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара  та проводити  еколого-просвітницькі уроки та заходи з метою пропагування впровадження альтернативних технологій в енергетиці різних видів, з наочним прикладом діючих сонячних електростанції.

Також Сенюк А.І. повідомив, що планується будівництво таких електростанцій там, де є можливість підключення до електропідстанцій та там, де виділяються земельні ділянки для створення Парку. Громади в результаті отримають суттєвий дохід в місцевий бюджет. Попередньо вже визначені місця в с. Тартаків та м. Великі Мости для електростанцій орієнтовною потужністю по 4 мВт.

Веклин М.Т. запропонував побудувати комунальну сонячну електростанцію також в с. Хоробрів Сокальського району потужністю 2 мВт, оскільки в селі розміщений невеликий трансформатор. Також ландшафтний заказник місцевого значення «Федорівка», який розміщений на території Хоробрівської сільської ради має увійти в Парк. Це було б добрим прикладом для людей як одночасно зберегти природу для населення, а також використати шанс для побудови підприємства на зелених технологіях, нешкідливих для довкілля, яке дасть суттєвий дохід в сільський бюджет та розвиток території.

Марцинюк В.П. підтримав дані пропозиції.

Вирішили: Доручити голові комісії Сенюку А.І. підготувати відповідного уточненого листа в Мінприроди щодо надання інформацію та роз’яснення щодо умов та можливості фінансування даних проектів за рахунок проектів (екологічних зелених інвестицій) за рахунок кіотських коштів чи інших грантів та фондів.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

16.Лист Великомостівської міської ради (від 11.07.2018 року №1069)- щодо надання на затвердження Проекту землеустрою щодо зміни меж села Волиця Двірцівської сільської ради Сокальського району  Львівської області, Проекту землеустрою щодо зміни меж села Двірці Двірцівської сільської ради Сокальського району  Львівської області (з висновками державної експертизи землевпорядної  документації).

Слухали: Сенюка А.І., який повідомив, що у висновках державної експертизи землевпорядної документації даних Проектів землеустрою щодо зміни меж с.Волиця та с.Двірці Двірцівської сільської ради Сокальського району вказано, що документацію необхідно доопрацювати, оскільки є ряд зауважень та пропозицій до землевпорядної документації згідно з п.10.  Окрім цього при розгляді в профільній комісії даних проектів встановлено відсутність великої кількості підписів та печаток в документації (на комісію подано 1 екземпляр документацій (оригінал)!!! – та всі сторінки завірені печаткою та підписом розробника.)

Також в документації є окремі розходження, наприклад, в одній і тій же документації наявні затверджені різні генплани на одну і ту ж саму територію, неправильна інформація про цільове призначення (використання) приміщень, що може свідчити про можливість підробки документів.

З метою подальшого об’єктивного розгляду, комісії необхідно витребувати оригінали затверджених генеральних планів вищевказаних населених пунктів та всі матеріали їх погоджень, в тому числі громадських слухань. Доцільно дану документацію не повертати заявнику до моменту з’ясування всіх розбіжностей та нововиявлених фактів на черговому засіданні  комісії. В разі повернення даної документації заявнику, апарату районної ради обов’язково зробити відповідну копію (електронну чи паперову) даної документації, з метою подальшого розгляду її на черговій комісії.

На засідання комісії  доцільно запросити заявника, розробника документації, представників Сокальської РДА, міськрайонного управління  в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області, відділу містобудування та архітектури Сокальської РДА, Сокальського відділення поліції  Червоноградського відділу поліції  ГУНП у Львівській області, Червоноградської місцевої  прокуратури .

Слід зазначити, що попередньо документація була направлена на розгляд та підготовку відповідного проекту рішення Сокальської районної ради в міськрайонне управління в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області  – отримано лист, що документацію Проектів землеустрою щодо зміни меж с.Волиця та с. Двірці Двірцівської сільської ради Сокальського району необхідно доопрацювати та усунути зауваження та пропозиції до землевпорядної документації згідно з п.10 висновків державної експертизи землевпорядної  документації. Проекту рішенні відповідно не було підготовлено.

Також доцільно комісії вивчити питання скільки земельних ділянок учасникам АТО надано та планується надати у  власність, в тому числі по території сучасної Великомостівської ОТГ (колишні Великомостівська міська рада, Двірцівська, Бутинська та Рекленецька сільські ради  за період з 2013 -2018 року).

Вирішили: З метою подальшого об’єктивного розгляду на наступному засіданні комісії вищевказаних Проектів землеустрою, доручити голові комісії підготувати відповідні листи щодо витребування та представлення оригіналів затверджених генеральних планів вищевказаних населених пунктів та всі матеріали їх погоджень, в тому числі громадських слухань та інших документів необхідних для розгляду.

Доцільно дану документацію не повертати заявнику до моменту з’ясування всіх розбіжностей та нововиявлених фактів на черговому засіданні  комісії. В разі повернення даної документації заявнику – апарату районної ради  необхідно зробити відповідну копію (електронну чи паперову) даної документації (кожен аркуш якої завірений печаткою та підписом розробника), з метою подальшого розгляду її на черговому засіданні комісії.

Вивчити питання комісії скільки земельних ділянок надано учасникам АТО та планується надати у власність, в тому числі по території сучасної Великомостівської ОТГ (колишні Великомостівська міська рада, Двірцівська, Бутинська та Рекленецька сільські ради  за період з 2013 -2018 року) та розглянути матеріали на черговому засіданні.

На засідання комісії запросити заявника, розробника документації, представників Сокальської РДА, міськрайонного управління  в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області, відділу містобудування та архітектури Сокальської РДА, Сокальського відділення поліції  Червоноградського відділу поліції  ГУНП у Львівській області, Червоноградської місцевої  прокуратури .

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

17.Лист міськрайонного управління  в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області  (від 25.07.2018 №0.-13-0.18-1157/122-18)- щодо повернення в районну раду Проектів землеустрою щодо зміни меж с.Волиця та с.Двірці Двірцівської сільської ради Сокальського району для усунення зауважень та пропозицій до землевпорядної документації згідно з п.10 висновків державної експертизи землевпорядної  документації.

Вирішили: Взяти до відома.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. Щодо необхідності проведення розширеного засідання комісії за участю представників Сокальської РДА, міськрайонного управління в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області, відділу містобудування та архітектури Сокальської РДА, Сокальського відділення поліції Червоноградського відділу поліції  ГУНП у Львівській області, Червоноградської місцевої  прокуратури.

Слухали: Сенюка А.І., повідомив, що на території Сокальського району є ряд проблемних питань, пов’язаних з користуванням землею та діяльністю агропромислових підприємств, які потребують негайного вирішення. Доцільно провести розширене засідання комісії за участю представників Сокальської РДА, міськрайонного управління  в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області, відділу містобудування та архітектури Сокальської РДА, Сокальського відділення поліції  Червоноградського відділу поліції  ГУНП у Львівській області, Червоноградської місцевої  прокуратури, голів та землевпорядників місцевих рад.

Вирішили: Апарату Сокальської районної ради спільно з головою профільної комісії підготувати перелік питань та матеріали на розширене засідання комісії та запросити вище перелічених представників на комісію.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 1. Щодо розробки пілотної програми стабілізації навколишнього природного середовища Сокальського району на 2019-2025 роки.

Слухали: Сенюка А.І., повідомив, що стан навколишнього природного середовища Сокальського району є одним з найгірших через велике техногенне навантаження. Сокальська районна рада розпочала роботу з метою покращення ситуації, проте Сокальська районна державна адміністрація не вживає достатніх заходів, щоб стабілізувати ситуацію. Так, наприклад, до сьогодні програма соціально-економічного розвитку Сокальського району розроблена ще з радянськими підходами та не містить розділу (блоку) екології. Даною програмою не передбачено як мало б вирішуватися ряд екологічних проблем району, що потребують негайного вирішення. Серед основних проблем це відсутність стратегії та бачення вирішення питання щодо повноцінних діючих очисних споруд по містах, селищі та селах району, проблема утилізації ТВП, сортування сміття, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, район має перше місце в області по забрудненню грунтових та підземних вод, друге місце по забрудненню атмосферного повітря. Також відсутня стратегія чи програма з розвитку альтернативної енергетики в Сокальському районі, екологічного виховання дітей, облаштування рекреаційних пунктів. Щоб вирішити всі ці питання доцільно розробити спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України пілотну програму стабілізації стану навколишнього природного середовища Сокальського району на 2019-2025 роки з залученням Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Львівського національного університету ім. Івана Франка, Національного лісотехнічного університету України та ін.

Вирішили: Голові комісії підготувати на чергове засідання пропозиції щодо розробки спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України пілотної Програми стабілізації стану навколишнього природного середовища Сокальського району на 2019-2025 роки з залученням Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Львівського національного університету ім. Івана Франка, Національного лісотехнічного університету України та інших з метою стабілізації стану навколишнього природного середовища та залучення додаткових коштів з державного бюджету на вирішення вище вказаних питань, в тому числі грантових коштів.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

 

 

Голова постійної комісії                                                                 А.І.Сенюк    

 

Секретар  засідання  постійної комісії                                      М.Т.Веклин