Рішення №657 від 2 листопада 2018 року/ Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Сокальського району

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

            ХХХІV сесія  VІІ__скликання
            Р І Ш Е Н Н Я 657

  02 листопада 2018 року                                                                     м.Сокаль

 

Про мораторій на публічне

використання російськомовного культурного продукту на

території Сокальського району

 

 

З метою уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі, задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації, беручи до уваги численні звернення патріотичних та ветеранських громадських організацій, керуючись Постановою Верховної Ради України №129-VIII від 27.01.2015р. «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором», відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Сокальська районна рада Львівської області,-

В И Р І Ш И Л А:

  1. Установити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Сокальського району до моменту повного припинення окупації території України.
  2. Доручити Сокальській райдержадміністрації (Р. Токай) вжити заходів щодо створення міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості, правоохоронних органів та спеціалістів районної державної адміністрації) з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Сокальського району.
  3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування району ухвалити аналогічні рішення щодо встановлення на відповідній території мораторію на публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації території України.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійні комісії з питань освіти, культури, туризму та духовного розвитку та з питань євроінтеграції, взаємодії з місцевими радами, децентралізації, регламенту, депутатської етики, законності та взаємодії з ЗМІ.

Голова районної ради                                                                Микола Пасько