Квітень 15 2019 0Комент.

В Сокальській школі №4 пройшов фестиваль роботехніки

12 квітня голова Сокальської районної ради Микола Пасько взяв участь у фестивалі робототехніки «Гайда у космос!», який проходив в Сокальській ЗШ І-ІІІ ст.. №4. Даний захід відбувся у рамках міжнародної програми «FIRST LEGO League» і завдяки гранту від Благодійного фонду «LEGO Foundation», який виграв освітній заклад у 2018 році. Це означає, що Сокальська школа протягом трьох років отримуватиме робототехніку із конструктора ЛЕГО, яка коштує близько 60 тис. грн., та всі необхідні комплектуючі для участі у міжнародному проекті.

Шість учнівських команд зі Сокальських шкіл №2 і №4, Хороброва і  Поториці, з села Приморське, Одеської обл., а також від організації «Українська молодь Христові» взяли участь у фестивалі робототехніки. Цих учасників, а також їх вболівальників, школярів, батьків, вчителів прийшли привітати запрошені гості. Отець Ярослав Валюх, директор Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №4 Наталія Драган, голова Сокальської райдержадміністрації Андрій Дяченко, голова Сокальської районної ради Микола Пасько. Очільник райради нагадав, що серед видатних українців є два піонери космонавтики та ракетобудування. Це Юрій Кондратюк із Полтави. За його розрахунками і схемами американські космонавти здійснили політ на Місяць.  Другий – Сергій Корольов із Житомира. Він став головним конструктором перших космічних апаратів та міжконтинентальних балістичних ракет. Тому Микола Пасько побажав: «Нехай цей фестиваль дасть можливість всім учасникам відчути себе робототехніком, винахідником чи інженером та допоможе визначитись ким бути. Можливо серед вас є майбутні Корольови або Кондратюки!»

Після вітальних слів розпочались змагання, а глядачів запросили оглянути різноманітні локації. Команди отримавши маршрутні листи, завзято виконували поставлені завдання, були учасниками майстер-класу з робототехніки, старанно проходили усі місії. В результаті на першому місці – команда від організації «Українська молодь Христові», на другому – Сокальська ЗШ №4, на третьому – Поториця.

      

Усі присутні мали змогу не лише поринути в космічну атмосферу, а й побувати на виставці музею «Людина. Земля. Всесвіт», де були представлені оригінали картин космонавтів, медалі, фото із підписами космонавтів. До виставки долучилась «Станція юних техніків» із Сокаля з моделями ракет, шатлів, винищувачів та картинами. Пізнавальною була «Ярмарка наукових проектів» – робити школярів з екології, інженерії, механіки. Глядачі побачили макет діючого вулкану та процес виверження лави; дізнались про фотосинтез і як він працює в закритій еко-системі; як виростити екологічно чистий город в домашніх умовах; як зробити дизайн ландшафту; як збудувати розумний та енергозберігаючий будинок; як забезпечити будинок світлом та теплом, використовуючи енергію рослин; що відбувається із ґрунтом, якщо спалювати траву; як діє Wi-Fi на зерна пшениці та ще багато іншого.
Протягом фестивалю команди та гості могли зіграти настільні ігри, скласти різні фігури за Lego-столом.

Відеосюжет про фестиваль робототехніки