Травень 20 2019 0Комент.

У Сокалі пройшло Свято Героїв

19 травня у Сокалі відбулися урочистості з нагоди Свята Героїв. Колона, у складі 19 шкільних чот, представників влади району, учасників АТО, політичних та громадських організацій, керівників навчальних закладів, ветеранів визвольних змагань пройшла вулицями міста до площі Січових Стрільців. Після підняття українського прапора та виконання гімну України, відбулося покладання квітів до пам’ятників Тарасові Шевченку, Євгену Петрушевичу, стіни пам’яті ГероямНебесної Сотні, меморіальної дошки В’ячеславу Чорноволу, барель’єфу Степанові Бандері, а також до могил Січових Стільців. Присутні  вшанували пам’ять загиблих Героїв хвилиною мовчання.

Благословив учасників дійства священник Ярослав Валюх. З вітальним словом звернулись представники влади: голова Сокальської районної ради Микола Пасько, голова Сокальської райдержадміністрації Андрій Дяченко, представник Сокальської станиці братства  ОУН-УПА Михайло Куцяба.

Микола Пасько відзначив, що з кожним роком підготовка шкіл до свята Героїв та конкурсу на кращу похідну чоту проходить на кращому рівні: «Цього дня ми згадуємо та вшановуємо пам’ять всіх українців, які віддали своє життя, захищаючи нашу державу. Сучасна історія доводить, що нам та майбутньому поколінню доведеться продовжувати цю боротьбу за українську незалежність. Свято Героїв – це свято української душі, але і знак для наших ворогів. Хто захоче безкарно топтати нашу землю, заплатить за це високу ціну. Я щиро дякую всім за підготовку. Наша молодь дає можливість впевнено дивитись в майбутнє України».

В межах свята відбувся огляд-конкурс “Краща похідна чота”.

За результатами найкращою визнана чота “Соколи” Сокальської ЗШ І-ІІІ ст.№4. На другому місці – чота ім Героїв Майдану Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №5, чота ім Романа Лагна Сокальської ЗШ І-ІІІ ст.№2, чота “Орел Сизокрилий” Тартаківського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» ім Петра Саноцького. Третє місце розділили між собою чота Перемога” Жвирківської ЗШ І-ІІІ ст. чота “Ягода” Варязької ЗШ І-ІІІст. та чота ім.. Володимира Макара Поторицької ЗШ І-ІІІ ст.

Переможці та призери були нагороджені грамотами і грошовими преміями.

      

Відеосюжет про свято Героїв