Червень 24 2019 0Комент.

На Сокальщину завітав міністр екології Остап Семерак

21 червня в сесійній залі Сокальської районної ради пройшла розширена нарада під головуванням міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака. Тема засідання – актуальні екологічні проблеми Сокальського, Кам’янко-Бузького районів та міста Червоноград. Присутні заслухали доповіді про реформи управління відходами, стан водних ресурсів басейну Західного Бугу, та про досвід Ніжинської районної ради  щодо збереження і сталого розвитку торфовищ.

У нараді взяли участь голова Сокальської районної ради Микола Пасько, голова Сокальської райдержадміністрації Андрій Дяченко, міський голова Червонограда Андрій Залівський, заступник директора департаменту екології Львівської облдержадміністрації Максим Василишин, голови і депутати місцевих рад Сокальського та Кам’янко-Бузького районів.

  

Міністр екології Остап Семерак розповів, що основна мета цієї наради – обговорити екологічні проблеми від яких потерпає регіон. Зокрема йдеться про утилізацію сміття та забруднений стан річки Західний Буг. Трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі показала, що проблемою відходів в нашій державі, з часів Незалежності України, ніхто не займався, не було прийнято жодного урядового рішення. На сьогодні міністерством екології була розроблена національна стратегія управління відходами, яка передбачає створення регіональних та місцевих планів. Це є бізнес-план, який дасть відповідь на запитання – що робити із сміттям.

В ході наради Микола Пасько та Андрій Залівський розповіли про екологічні проблеми нашого регіону. Зокрема очільник райради звернув увагу, що у 2019 році з районного бюджету виділено 1 млн 600 тис.грн. на природоохоронні заходи: «Ведеться робота по створенню національного парку на наших теренах та підготовка до будівництва сонячних батарей в селах Хоробрів, Белз, Корчів, Тартаків і Великі Мости. На сьогодні завершуються роботи по виготовленню технічної документації. Дуже важливим є вирішення проблеми Західного Бугу. Адже Сокальська районна рада в межах реалізації міжнародного проекту «Єднає нас Буг» планує облаштувати туристичний байдарковий маршрут по річці та створити усі необхідні умови для любителів водного туризму». Тому Микола Пасько подякував міністру екології за організовану нараду і висловив сподівання на подальшу спільну співпрацю.

Відтак присутні заслухали доповіді про реформу управління відходами, проблемний стан річки Західний Буг, про проект «Сприяння розвитку раціонального тваринництва та збереженню екосистем в північних областях України». За допомогою скайп-зв’язку представники Ніжинської районної ради розповіли про проект по збереженню та сталому використанню торфовищ.

В ході наради присутні голови місцевих рад та депутати розповідали про екологічні проблеми, які турбують громади.