Червень 24 2019 0Комент.

Доступність та прозорість влади – вимога часу

У четвер, 20 червня Сокальська районна рада провела обласну конференцію на тему «Забезпечення публічності в роботі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування». Її учасники розглянули кілька інструментів, які роблять роботу влади Сокальського району більш прозорою та доступною. Це система «Голос», яка використовується на сесії Сокальської районної ради та забезпечує он-лайн трансляцію засідань, офіційний сайт райради, нові партнерські відносини із місцевими ЗМІ та електронна інвестиційна карта Сокальського району.

Учасниками конференції були представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади з різних районів Львівської області. Сокальщину представляли голова Сокальської районної ради Микола Пасько, голова Сокальської райдержадміністрації Андрій Дяченко, заступник голови райради Василь Бойко, районний депутат Віктор Притулко.

Відкрили конференцію Микола Пасько та Андрій Дяченко, які привітали учасників на гостинній сокальській землі. Очільник райради розповів, що закон «Про місцеве самоврядування»  вимагає своєчасного  оприлюднення рішень сесій  і протоколів голосувань та  інших документів: «Саме тому першим кроком депутатського корпусу, після обрання у жовтні 2015 р., було застосування в роботі електронної системи «Голос», яку розробили сокальські фахівці. Їм вдалося зробити голосування доступним і оперативним. Система повністю обслуговує всю сферу діяльності районної ради щодо оприлюднення  результатів голосування, протоколів, прийнятих рішень,  забезпечує прозору процедуру голосування».

Під час конференції директор компанії «Українські інтерактивні технології» Віктор Притулко, який є одним з авторів  електронної системи «Голос», поділився своїми напрацюваннями з представниками місцевого самоврядування Львівщини.

Головний спеціаліст  з інформаційних технологій районної ради Анна Бродюк  презентувала офіційний веб-сайт Сокальської районної ради. Сторінка є доступною для  користувачів, тут  можна ознайомитись із структурою ради, її керівництвом, а також дізнатися про діяльність депутатського корпусу, президії, постійних комісій, ухвалені районною радою рішення, нормативно-правові  акти, розклад прийому  громадян. Сайт є доступним для людей з вадами зору.  Анна Бродюк також розповіла про  співпрацю органів місцевого самоврядування із ЗМІ району – ПП «Редація газети «Голос з-над Бугу» і ТРК «Сокаль», з якими укладають угоди на висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування.

На завершення присутні ознайомилися з електронною інвестиційною картою Сокальського району, яку презентувала керівник проекту «Інвест», менеджер проектів компанії «Українські інтерактивні технології» Юлія Сорочук.  «Електронна інвестиційна карта Сокальського району створена на замовлення Сокальської районної ради в рамках Програми розвитку місцевого самоврядування на 2019 р. Основні модулі сервісу дозволяють отримати корисну інформацію про район, місцеву раду чи окремий населений пункт. Тут розміщено розгорнуті дані про земельні ділянки та будівлі, котрі пропонуються для інвесторів. Також можна знайти інформацію про бюджетні вкладення, котрі перебувають в процесі реалізації.  Чимало уваги в рамках сервісу приділено уже проведеним капітальним видаткам.
Зацікавив присутніх новий проект «Око», який вищезгадані фахівці також розробили на замовлення районної ради для 63 шкіл району. Система освітніх комунікацій дозволить зробити співпрацю батьків, вчителів, учнів ефективною та корисною. Це дозволить мамі чи татові, навіть за кордоном, отримувати необхідну інформацію про успішність дітей (діаграму оцінок), як вони відвідують уроки. Також передбачена можливість спілкування з педагогами у чаті…  Викладачі також зможуть задавати домашні завдання, визначати їх терміни виконання, формувати за бажанням власні навчальні програми і т. д.  Систему планують  впровадити в усіх освітніх  закладах району з 1 вересня.

Після конференції її учасники відвідали музей ДП «Львіввугілля» «Шахтарська слава», де ознайомились із історією розвитку Львівського вугільного басейну. Також вони відвідали найстаріший храм нашого міста – церкву Святого Миколая.