Липень 02 2019 0Комент.

Пройшла 40 сесія Сокальської районної ради

27 червня відбулась 40 сесія Сокальської районної ради. Згідно з порядком денним депутати розглянули 13 питань, серед яких внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2019 рік, внесення змін до районних програм, а також звільнення директора КП «Сокальська районна друкарня».

    

Розпочалась сесія із урочистих привітань з нагоди Дня Конституції України. До присутніх звернулись голова Сокальської райради Микола Пасько та голова Сокальської райдержадміністрації Андрій Дяченко, а також депутат Львівської обласної ради Сергій Касян. Микола Пасько наголосив, що 28 червня є одним із найважливіших свят українського народу : «Сьогодні Конституція України потребує не меншого захисту ніж цілісність нашої держави. Адже йде наступ на мову, віру та територіальний суверенітет. Від усіх нас залежить чи існуватиме українська держава, від усіх нас залежить виконання тих засад, які прописані в Конституції України.»

Згідно з порядком денним депутати спочатку заслухали кілька бюджетних питань. Начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галина Леонова прозвітувала про виконання районного бюджету за І квартал 2019 року. Загалом, до загального фонду надійшло податків і зборів на суму 54 млн. 680 тис.грн, що становить 106,1%.

Що ж стосується внесення змін до головного фінансового плану району, було запропоновано, за рахунок залишку коштів районного бюджету, скерувати додатково гроші на потреби медичної, освітньої, культурної та спортивної галузей Сокальщини. Зокрема йдеться про виділення співфінансування на придбання спецавтомобіля для інклюзивно-ресурсного центру, придбання комп’ютерів для закладів освіти, на облаштування спортивних майданчиків зі штучним та тренажерним покриттям, на розроблення генеральних планів населених пунктів району тощо.

В результаті обговорення 29 голосів «За» і зміни до районного бюджету на 2019 рік були підтримані.

В ході чергової сесії депутати заслухали інформацію директора КП «Сокальська районна друкарня» Богдана Шклянки про роботу установи за 2018 та І квартал 2019 років. Керівник розповів про фактори, які спричинили складну фінансову ситуацію на підприємстві. Це відсутність нового та сучасного обладнання і як результат, друкарня позбулась основних клієнтів, які користувались її послугами. В результаті депутати заслухали інформацію Богдана Шклянки, а в ході розгляду наступного питання порядку денного, звільнили керівника з роботи, в зв’язку із закінчення терміну контракту.

На завершення сесії були розглянуті два звернення районних депутатів. Одне з них, від Олега Солодяка, стосувалось лікування жительки смт Жвирка, яка потребує дороговартісної операції. Тому Сокальська районна рада звернулась до в.о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун щодо включення жінки до переліку осіб, які мають право на безкоштовну  трансплантацію та подальшу реабілітацію за рахунок коштів державного бюджету. Більшістю голосів це звернення було підтримано.

Також в ході сесії до районних обранців звернулась заступник голови громадської організації Сокальського осередку спілки багатодітних сімей Львівщини «Щаслива родина» Ірина Рубаха. Вона розповіла, що водії дуже часто відмовляють у безкоштовному перевезенні дітям з багатодітних родин. Жінка, посилається на Закон України «Про охорону дитинства», в статті 13-ій якого зазначено, що діти з таких сімей мають право на безоплатний проїзд усіма видами пасажирського транспорту. З 2016 року держава переклала обов’язки по компенсації за  пільгові перевезення на плечі місцевих бюджетів. Тому Ірина Рубаха звернулась до депутатів з проханням посприяти у відновленні права студентів та учнів з багатодітних родин на пільгове перевезення.

Як пояснив Микола Пасько, райрада прийняла районну Програму може лише вплинути на перевізників, які працюють в межах району. Що стосується області, то це вже компетенція Львівської обласної ради. Цього року, не була прийнята відповідна обласна програма щодо пільгового перевезення в межах Львівщини, через що і виникла вищеназвана проблему. Тому районні депутати можуть скерувати звернення до ЛОР, щоб останні допомогли дітям з багатодітних родин.

Загалом сесія пройшла конструктивно, всі рішення були підтримані більшістю голосів. П’яте  питання “Про затвердження Програми розвитку освіти Сокальського району на 2019-2023 роки” було знято з порядку денного.