Липень 11 2019 0Комент.

Голова Сокальської районної ради взяв участь в засіданні госпітальної ради Львівського госпітального округу

10 липня відбулось розширене засідання госпітальної ради Львівського госпітального округу «Реформа системи спеціалізованої медичної допомоги у Львівської області: підготовка до змін у 2020 році».

У нараді взяли участь представники Національної служби здоров’я України, Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», голови Госпітальних рад госпітальних округів, керівники обласних, центральних міських та районних лікарень області. Від Сокальського району були присутні голова Сокальської районної ради Микола Пасько, головний лікар Сокальської центральної районної лікарні Роман Швед, голова Сокальської районної профспілкової організації працівників охорони здоров’я України Андрій Наконечний та головний бухгалтер лікарні Ірина Степанюк.

В ході роботи госпітальної ради присутні заслухали питання, які стосувались трансформації системи охорони здоров’я, підготовки медичних установ до реформи, аналізу мережі закладів охорони здоров’я Львівської області. Також були оприлюднені перші результати впровадження пілотного проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в Полтавській області.

Новопризначений голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський наголосив на змінах у фінансуванні медичної галузі: «Медицина має бути у пріоритеті та орієнтуватись на пацієнта. Зараз змінюються підходи у фінансуванні медичної галузі, оскільки попередній досвід себе вже вичерпав. Використовуйте такі зібрання, як сьогодні, для нових ідей та успішно впроваджуйте їх на практиці. Вже багато роботи зроблено вами, продовжуємо розвиватись й далі спільно».

Директор Департаменту договірної роботи Національної Служби Здоров’я України Інна Коломієць додала, що, субвенція на первинну медицину з 2020 року не передбачена, фінансування здійснюватиметься лише за наявності договору з Національною Службою здоров’я за програмою медичних гарантій. У її межах буде визначено обсяг медичних послуг та лікарських засобів, які гарантуються населенню та оплачуються з державного бюджету на основі єдиних  тарифів.

Микола Пасько на своїй сторінці у мережі Фейсбук закликав жителів Сокальщини, які ще не підписали декларації із сімейним лікарем, терміново це зробити. В іншому випадку – хворий матиме проблеми під час отримання медичної допомоги.