Серпень 16 2019 0Комент.

Делегація із Закарпаття приїхала переймати досвід Сокальщини

Днями Сокальщину відвідали представники Виноградівського району Закарпатської області. Головна мета – подивитись, як організовано роботу «Центру з обслуговування закладів освіти Сокальської районної ради». Відзначимо, що створення такої комунальної установи є унікальною та прогресивною практикою для України. Адже лише на Сокальщині такий центр функціонує, як самостійна одиниця.

У п’ятницю, голова Сокальської районної ради Микола Пасько зустрівся із головою Виноградівської районної ради Закарпатської області Віталієм Любком та його заступником Адельбертом Сверенком. У розмові також взяли участь керуюча справами райради Любов Ребрина та керівник «Центру з обслуговування закладів освіти Сокальської районної ради» Микола Мисак.

В ході зустрічі йшлось про створення та функціонування вищеназваною освітньої установи. Микола Пасько та Любов Ребрина розповіли, що згідно з законом «Про освіту» директори шкіл отримали нові повноваження у сфері організаційної, фінансової та кадрової політики. Впоратись із новими викликами їм допомагає саме «Центр з обслуговування закладів освіти», який надає юридичні, бухгалтерські та господарські послуги. Його створенню передувало відповідне рішення сесії Сокальської районної ради, яким також було передано все майно та затверджено статут установи.

Микола Мисак розповів вже детально, як організована співпраця із навчальними закладами Сокальського району, які укладаються договори із школами.

Позитивним результатом роботи «Центру з обслуговування закладів освіти» стала значна економія коштів. Завдяки прозорій системі закупівель, у 2018 році було зекономлено 1 млн. 275 тис.грн. коштів районного бюджету та 14 млн.грн. освітньої субвенції.  Окрім того, навчальні заклади були забезпечені матеріалами для проведення поточних ремонтів, придбано додаткове обладнання для кожного першого класу. Цього року планується придбати 6 автобусів «Школярик», комп’ютери, інтерактивні дошки та спортивний інвентар. Також було відзначено, що у навчальних закладах Сокальського району заборонено збирати батьківську плату.

Віталій Любко та Адельберт Сверенко подякували за плідну розмову, відзначивши, що отримали багато корисної інформації, яка допоможе їм при організації роботи аналогічної освітньої установи.