Серпень 22 2019 0Комент.

Відбулась 41 сесія Сокальської районної ради

15 серпня відбулась 41 сесія Сокальської районної ради. На порядку денному було 29 питань. Серед основних – це внесення змін до показників районного бюджету на 2019 рік, звільнення з посади окремих директорів навчальних закладів району в зв’язку із закінченням контракту, звіт про роботу служби у справах дітей Сокальської райдержадміністрації, вирішення подальшої долі кінотеатру, який перебуває в центрі Сокаля.

На початку роботи засідання до присутніх звернувся екс-голова Сокальської райдержадміністрації Андрій Дяченко. Він подякував керівництву районної ради та депутатському корпусу за плідну співпрацю, відзначивши, що завдяки спільній і конструктивній роботі, вдалось вирішити багато питань за короткий період його перебування на вищеназваній посаді. Андрій Дяченко повідомив, що у вересні розпочнуться ремонти доріг у напрямку сіл Переспа, Тартаків, Перетоки, Забужжя та смт Жвирка. Запевнив, що цього року ми побачимо дорожню техніку на дорозі Червоноград – Рава-Руська, де буде виконуватись капітальний ремонт згідно з європейськими стандартами.

Відтак, депутати перейшли до затвердження порядку денного. В ході обговорення надійшли дві пропозицій. Згідно з рекомендацією президії – зняти питання «Про внесення змін в Програму оповіщення населення у разі виникнення та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їхніх наслідків в Сокальському районі на 2019-2020 роки». Друге – виключити з порядку денного пакет питань про звільнення директорів навчальних закладів району в зв’язку із закінченням контракту. В результаті голосувань була підтримана пропозиція президії райради. З дев’яти питань про звільнення керівників, три були виключені з порядку денного.

Далі депутати заслухали начальника фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галину Леонову щодо виконання районного бюджету за перше півріччя 2019, про затвердження розпоряджень голови РДА та про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2019 рік. Згідно з проектом рішення було додатково скеровано 50 тис. грн. на Програму енергозбереження для населення Сокальського району та 34,500 тис. грн. для ЦНАПу. Окрім того були перерозподілені  кошти в межах районних програм для проведення ремонтів навчальних закладів, на співфінансування для придбання 5 шкільних автобусів, для виготовлення інтерактивної карти Сокальського району, а також для підтримки волейбольних команд ДЮСШ “Соколяни”  і для капітального ремонту заміни віконних блоків спортивного комплексу ДЮСШ “Соколяни”.

В ході проведення сесії начальник служби у справах дітей Сокальської райдержадміністрації Галина Федаш прозвітувала про роботу у 2018 році. Минулого року за кошти обласного та районного бюджетів було придбано 4 помешкання для дітей – сиріт або позбавлених батьківського піклування. З них 2 квартири в Сокалі, одна у Львові і один будинок в смт Жвирка. До речі, житло у Львові було придбано повністю за гроші районного бюджету ( сума 700 тис.грн.) У 2019 році Львівська обласна рада вже виділили кошти на ці потреби, в сумі – 7 млн.грн, а з районного бюджету – 1 млн.грн. Станом на сьогодні, жодної гривні з цих коштів ще не використано. Під час обговорення питання звучало багато критики щодо роботи служби. Йшлось про порушення черговості при придбанні житла для дітей пільгової категорії, а також про порушення, які були допущені під час купівлі будинку в смт Жвирка для 6 сиріт.  Хоча прийомна родина і отримала ключі від житла ще в грудні 2018 року, але ще досі вона не може заселитись, через неналежні умови для проживання. В результаті звіт начальника служби у справах дітей не було затверджено.

Далі депутати розглянули низку питань стосовно звільнення директорів навчальних закладів в зв’язку із завершенням контрактів. Були заслухані керівники Сокальської Малої Академії наук і Низівської, Горбківської, Бобятинської, Савчинської, Тудорковицької шкіл. Всі розповідали про досягнення освітніх установ. В результаті жодного рішення, стосовно звільнення директорів не було прийнято і усі вони залишились працювати на своїх посадах на безстроковій основі.

Далі депутати вирішували подальшу долю приміщення кінотеатру, яке знаходиться в центрі Сокаля. Нагадаємо, що у 2012 році ця споруда була передана у концесію ТзОВ «Скорпіон». Але фірма не виконала свої зобов’язання і договір був розірваний. Микола Пасько нагадав депутатам, що була виготовлена проектно-кошторисна документація щодо виведення приміщення з аварійного стану. Згідно з ПКД потрібно було здійснити ремонт покрівлі, фасаду, замінити вікна та двері. Це  дозволило б зберегти будівлю і попередити її подальше руйнування. На сесії райради голова ради пропонував виділити з районного бюджету 3 млн 696 тис.грн. для цих робіт. Але депутати його не підтримали. Тому зараз гостро постало питання вирішення  подальшої долі кінотеатру, адже експертиза виявила, що несуча стіна будівлі є в аварійному стані.

В результаті були прийнято рішення, що кінотеатр буде включено в перелік об’єктів, які підлягають приватизації та продажу через електронний аукціон.

На завершення була заслухана інформація щодо результатів діяльності Червоноградської місцевої прокуратури на території Сокальського району в І півріччі 2019 року. Прийнято звернення до голів Львівської обласної ради та райдержадміністрації щодо завершення будівництва басейну у Сокальській санаторній школі – інтернат. За словами автора, депутата Ярослава Гавриліва, із обласного бюджету виділено 9,850 млн.грн. на ці роботи, але управлінням капітального будівництва ЛОДА ще досі не використано жодної гривні.

Також були підтримані два запити депутата Ігоря Плечіня стосовно роботи діяльності та капітальних ремонтів Сокальської центральної районної лікарні.