Серпень 21 2019 0Комент.

На Сокальщині пройшов традиційний фестиваль міжнародної кухні «ГутаFest»

У селі Гута, Савчинської сільської ради, на Сокальщині, 19 серпня вже втретє відбувся фестиваль міжнародної кухні «ГутаFest». Кулінари з України та Польщі презентували свої автентичні страви, притаманні їхній місцевості. Для гостей підготували дегустації та виступи учасників художньої самодіяльності.

На фестиваль завітали запрошені гості з Польщі, делегації з Остроленцького повіту, міст Дрохічин та Щебжешин. Урочистості відкрили спільною молитвою. З вітальним словом до громад звернулись голова Сокальської районної ради Микола Пасько, сільський голова Савчинської сільської ради Василь Калька, віце-староста Остроленцького повіту Криштоф Паржиховський, бурмістр Дрогичина Войцех Божим.

Зокрема, Микола Пасько привітав присутніх із святом Преображення Господнього та Яблучним Спасом, подякував польським гостям за добрі партнерські стосунки, які збагачують нас новим досвідом. Голова райради повідомив, що завдяки міжнародному проекту «Підвищення доступності прикордонної  дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) та Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів» на Сокальщині буде відремонтовано три комунальні дороги, за кошти Євросоюзу. І одна з них саме в селі Гута.

Додамо, що фестиваль проходив у національному стилі і мав кілька локацій. Головною з них були столи з національними стравами. Презентували свої кулінарні традиції представники сільських громад Савчина та Карова, а також своєю кулінарною майстерністю ділилися польські господині з Щебжешина.

Молодь змагалася на відкритому спортивному майданчику: тягали воза з дівчатами, перетягували канати.