Рішення 810 від 03.10.2019 року /Про заяву Сокальської районної ради щодо недопущення капітуляції України у російсько-українській війні

СОКАЛЬСЬКА  РАЙОННА  РАДА

ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

XLIІІ   сесія _VІІ__скликання

Р І Ш Е Н Н Я 810

3 жовтня 2019 року                                                                     м. Сокаль

 

Про заяву Сокальської районної

ради щодо недопущення капітуляції

України у російсько-українській війні

Розглянувши численні звернення мешканців Сокальського району, відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Сокальська районна  рада Львівської області,-

 

В И Р І Ш И Л А:

 

  1. Прийняти заяву щодо недопущення капітуляції України у російсько-українській війні  (додається).
  2. Контроль за виконанням рішення покласти на голову районної ради.

 

                       Голова районної  ради                                                       Микола  Пасько

 

Додаток до рішення №810  від 3 жовтня 2019 року

Сокальської  районної ради Львівської області

Ми, депутати Сокальської районної ради, заявляємо про те, що анонсовані 1 жовтня 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським наміри з реалізації так званої «формули Штайнмаєра» є, на нашу думку, неприхованою здачею національних інтересів і початком капітуляції України в російсько-українській війні.

Збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності, що призвело до створення окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і  Луганської областей, в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі.

Незважаючи на те, що тимчасова окупація Російською Федерацією частини територій України, не надає Російській Федерації жодних територіальних прав, а діяльність збройних формувань Російської Федерації та окупаційної адміністрації Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях суперечить нормам міжнародного права, Російська Федерація як держава-окупант завжди прагнула легітимізувати створені нею в  окремих районах Донецької і Луганської областей незаконні органи влади.

Унаслідок реалізації так званої «формули Штайнмаєра» Україна  отримає саме легітимізацію та тривале консервування терористичних окупаційних адміністрацій в окремих районах Донецької і Луганської областей через проведені вибори. Пізніше плануватиметься номінальне  “повернення” вказаних територій до складу України. Враховуючи поведінку окупаційних військ та дії офіційного Кремля, немає жодних причин вважати, що відбудеться встановлення реального  контролю над усією ділянкою українсько-російського кордону.

У подальшому проведення наступних виборів до українського парламенту на цих територіях остаточно закріпить присутність представників терористичних окупаційних адміністрацій у владі на національному рівні.

Усе вищевказане  стане можливим опісля імплементації нового законодавства про особливий статус та внесення змін до Конституції України.
У підсумку, разом  з паралельним послабленням міжнародних санкцій  щодо Російської Федерації,  це означатиме перемогу Росії та поразку України.

Ми, депутати Сокальської районної ради, рішуче заперечуємо спроби через  реалізації так званої «формули Штайнмаєра»  розміняти перспективи Української державності на примарний мир ціною приниження країною-агресором, що знову зробить Україну частиною Росії.

Закликаємо органи місцевого самоврядування Сокальського району висловлювати свої протести проти початку капітуляції. Підтверджуємо готовність Сокальської районної ради  та звертаємось до профільних асоціацій органів місцевого самоврядування з пропозицією провести позачергові сесії на Майдані Незалежності або під стінами Верховної Ради України. Ми переконані, що  місцеві ради   інших регіонів України будуть солідарні з нами  в позиції, викладеній у цій заяві.

Вимагаємо від Президента України припинити практику прийняття доленосних для держави рішень без урахування думки суспільства та за його спиною.

Пропонуємо керівництву держави та провідним політичним силам організувати Національний круглий стіл для напрацювання  спільної загальнодержавної стратегії на перемовинах щодо російської агресії на Сході України та долі тимчасово окупованих територій.

Закликаємо всі патріотичні сили, представлені у Верховній Раді України, заблокувати ухвалення нової редакції та не допустити  продовження дії Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», відомий також як Закон про особливий  статус Донбасу.

Ні капітуляції України!

Слава Україні!

 

 

 

 

                                                                                                              Прийнято на XLIІІ сесії

Сокальської районної ради

                                                                                                    Львівської області

                                                                                              VІІ скликання

                                                                                                        3 жовтня  2019 року