Грудень 26 2019 0Комент.

Депутати Сокальської райради підтримали спільну Заяву голоів місцевих рад, ОТГ та експертів з приводу реєстрації у Верховній Раді проекту Закону щодо децентралізації влади

Сокальська районна рада на останньому засідання сесії, яке відбулось 24 грудня, підтримала звернення до Президента України та Верховної Ради України, щодо підтримки спільної Заяви міських, селищних, сільських голів, голів об’єднаних територіальних громад та  експертів з питань децентралізації влади і місцевого самоврядування з приводу реєстрації у Верховній Раді  проекту Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади).

У тексті заяви йдеться про те, що запропоновані законопроектом №2598 зміни, порівняно з чинною Конституцією України, містять ознаки централізації влади, звужують статус органів місцевого самоврядування та надмірно розширюють контрольні повноваження держави в особі префектів та Президента.

Тому районні обранці висловили стурбованість з приводу закритості підготовки цього законопроекту і закликали

  • не допустити поспішного голосування за законопроект №2598;
  • провести широкі дискусії та професійні консультації для напрацювання спільних пропозиції до проекту конституційних змін щодо децентралізації з урахуванням думки лідерів місцевого самоврядування та експертів.

Депутати Сокальської райради звернулись до Президента України Володимира Зеленського та Верховної Ради України з проханням ініціювати створення відкритого майданчика, де всі зацікавлені сторони зможуть висловити аргументовані позиції з метою спільного доопрацювання проекту змін до Конституції щодо децентралізації та приведення його у відповідність до демократичних цінностей, які ми усі поділяємо.

З повним текстом звернення депутатів можна ознаймитись тут.

Пост голови Львівської обласної ради О. Ганущина доступний за посиланням: https://www.facebook.com/ganushchynoleksandr/posts/2575249229218851?__tn__=-R

Текст заяви за посиланням:
 https://decentralization.gov.ua/news/12009?fbclid=IwAR1YxA47kAMsJp78t2SGE3kpbRLozLzjjZBYfsna8G2aE67vb2t01HphrNs