Березень 20 2020 0Комент.

Голова Сокальської районної ради говорив в прямому ефірі ТРК “Сокаль” про готовність району до боротьби із коронавірусом

19 березня голова Сокальської районної ради Микола Пасько та голова Сокальської райдержадміністрації Ігор Дацюк взяли участь у радіопрограмі «Над І», яка виходить в прямому ефірі ТРК «Сокаль». Основна тема розмови «Заходи запобігання коронавірусу на Сокальщині». Разом із автором програми Марією Корінь, учасники говорили про запобігання поширенню на території району вірусу COVІD-19, про готовність районної медицини до можливої епідемії та соціальну відповідальність населення під час обмежувальних заходів, а також про загальний санітарно-епідеміологічний стан на наших теренах.

Очільники підкреслили, що станом на сьогодні, жодного випадку захворювання на коронавірус в Сокальському районі не зареєстровано і загалом, під час осінньо-зимового періоду рівень захворювання на грип та ГРВІ не перевищував епідпоріг. Але треба бути готовими до поширення вірусної інфекції і для цього вже підготовлена низка організаційних та фінансових заходів. Серед них – виділення коштів з резервного фонду районного бюджету, в сумі 880 тис.грн., для придбання апарату штучної вентиляції легень, засобів захисту та додаткових виплат для медиків, які будуть лікувати хворих на коронавірус. Відповідне рішення було підтримано депутатами на позачерговій сесії Сокальської райради. Микола Пасько наголосив, що при необхідності, будуть додатково виділятись кошти з резервного фонду районного бюджету для галузі охорони здоров’я Сокальщини.

Сокальська центральна районна лікарня визначена як резервний заклад для лікування хворих на коронавірус з Червонограда, Сокальського і Радехівського районів, у випадку, якщо Львівські медичні установи вже не матимуть змоги приймати пацієнтів. Для госпіталізації і повної ізоляції таких людей підготовлені спеціальні палати в двох відділеннях. Також Сокальська районна лікарня отримала 10 тисяч масок. Але для того, щоб забезпечити всіх потребуючих, а особливо медиків, засобами захисту є домовленість із швейними підприємствами області про пошиття захисних костюмів та інших швейних виробів, які необхідні для подолання коронавірусної інфекцій. В Сокалі таку роботу  буде виконувати «Датський текстиль».

Серед обмежувальних заходів найбільшу незручність викликає відсутність громадського транспорту, адже багато мешканців району доїжджають на роботу. Окремі організації чи установи можуть перевести своїх працівників на дистанційну форму роботи. Що ж стосується лікарів, розглядається можливість організації спецрейсів саме для медперсоналу. Але, у разі розповсюдження інфекції, медики, які контактуватимуть із хворими, будуть переведені на інший режим роботи з дотримання вимог протиепідемічного режиму.

На завершення розмови очільники району ще раз закликали людей не піддаватись паніці, із розумінням та відповідальністю поставитись до обмежувальних заходів та дотримуватись елементарних рекомендації: обмежити будь-які контакти, по-можливості залишайтесь вдома, дотримуйтесь правил особистої гігієни, часто мийте руки з милом та користуйтесь антисептиком. У разі проявів будь-яких симптомів захворювання телефонуйте сімейному лікарю. Микола Пасько також попросив особливу увагу звернути на людей похилого віку і допомогти їм купити необхідні ліки чи продукти харчування.