Березень 24 2020 0Комент.

Голова Сокальської районної ради взяв участь в прямому ефірі ТРК “Сокаль”

24 березня голова Сокальської районної ради Микола Пасько, голова Сокальської райдержадміністрації Ігор Дацюк та заступник міського голови Сокаля Сергій Марчук взяли участь в прямому ефірі телерадіокомпанії «Сокаль». Представники влади, спільно із ведучою програми “Над І” Марією Корінь, розповідали, які дії вживаються для запобігання розповсюдження коронавірусної інфекції на території Сокальського району, пояснювали у чому різниця між надзвичайною ситуацією та надзвичайним станом, а також відповідали на запитання слухачів.

На початку розмови очільники району наголосили, що епідеміологічна ситуація в районі контрольована. Станом на 24 березня, на Сокальщині є дві підозри на коронавірус (діагноз ще не підтверджено). Пацієнти перебувають у Львівських лікарнях.

З 24 березня на теренах Львівської області введено режим надзвичайної ситуації. Таке рішення було прийнято на засіданні обласної комісії ТЕБ та НС Львівської облдержадміністрації. Як повідомили гості в студії, це передбачає переведення органів влади у відповідний режим роботи. Зокрема, було створено штаб з питань координації дій із запобігання розповсюдження територією Сокальського району гострої респіраторної хвороби COVID-19. Серед основних рішень, які були прийняті – проведення дезінфекційних робіт в місцях найбільшого скупчення людей, організація спецрейсів для медичних працівників, надання необхідної допомоги для Сокальської центральної районної лікарні.

Також очільники району повідомили, що збирається інформація про громадян, які повернулись на терени Сокальщини з інших країн. Вони закликали таких людей бути свідомими і відповідальними, дотримуватись режиму самоізоляції протягом 14 днів та уважно стежити за станом свого здоров’я. Микола Пасько, особливо відзначив важливу роль місцевих священнослужителів, які ведуть роз’яснювальну роботу серед своїх парафіян, щодо необхідності дотримання усіх карантинних заходів.

На сьогодні, влада району також вважає своїм першочерговим завданням надати необхідну допомогу Сокальській центральній районній лікарні. Дана медустанова буде приймати хворих на коронавірус з Червонограда, Великомостівської ОТГ, Сокальського та Радехівського району, у випадку, якщо Львівські медичні заклади вже не матимуть змоги лікувати таких пацієнтів. Медиків необхідно забезпечити усіма засобами захисту: одягом, масками, рукавчиками, тощо. Місцеве підприємство «Датський текстиль» незабаром шитиме такі речі. Частина з них буде відправлятись до Львова, частина залишиться в Сокалі. Окрім того, для боротьби із вірусною інфекцією, життєво необхідними є апарати штучної вентиляції легень. І сьогодні проблемою є наявність такого  медичного обладнання у виробників. Депутати Сокальської районної ради прийняли рішення про виділення з резервного фонду районного бюджету 880 тис.грн для Сокальської ЦРЛ. З них 580 тис. грн. – для закупівлі апарата штучної вентиляції легень. Але, через дефіцит товару, гроші ще не використані. Тому Микола Пасько звернувся до підприємців із проханням – по-можливості допомогти районній лікарні із придбанням апаратів ШВЛ.

Також, серед сучасних проблем медпрацівників – відсутність громадського транспорту. За словами очільників району, планується організувати спецрейси для медиків. Але, у транспорт допускатимуть лише згідно зі списками, а не всіх охочих. Таких рейсів буде небагато, а при необхідності, лікарів будуть довозити службовими машинами.

На завершення розмови, гості дали кілька порад жителям Сокальщини: якщо Ви захворіли, в першу чергу зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Він поставить Вам кілька запитань, після яких зможе визначити, чи є у Вас симптоми коронавірусної інфекції. В такому випадку до хворого приїде машина швидкої медичної допомоги і забере його до лікарні.