Травень 21 2020 0Комент.

Привітання голови Сокальської районної ради з Днем вишиванки!

Сьогодні українці по всьому світу вбираються у свій національний одяг – вишиту сорочку. Нам здається, що День вишиванки має досить тривалу історію. Але, напевно, одиниці знають, що його започаткувала студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк лише у 2006 році.

Можливо саме через те, що свято було запропоновано за народною ініціативою, воно знайшло відгук у серцях кожного з нас. Адже нині, цей особливий день відзначають у 50 країнах – як говорять нашого квіту по цілому світу. І де би не був українець, він пам’ятає, що у вишиваному візерунку закодована генетична пам’ять його народу. З давніх давен люди вірили, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб. А новонародженим дітям першу вишиванку шили матері або бабусі, читаючи молитви за здоров’я малюка. Тому, у цю святкову сорочку ми вдягаємо свою душу. Вишиванка, як справжній і вірний друг, була з нами, як під час поневірянь, так і під час приємних життєвих подій.

Наприклад, наша сокальська монохромна вишивка чорним по-білому теж має свою оригінальну історію. За легендою, вона пов’язана з трагічними подіями монголо-татарської навали XVI ст.. Але сьогодні, в час російської агресії, ми все частіше одягаємо наш національний одяг, аби показати усім, що ми – одна нація, один народ, який пишається власною історією, спроможний захистити свою землю і свою державу, яка називається Україна.

Зі святом дорогі жителі Сокальщини! У цей світлий день від усього серця бажаю Вам, щоб вишиванка Вашої долі завжди була встелена миром, родинним добробутом та щастям! Зичу всім здоров’я та радості, натхнення і позитивних емоцій!

З повагою,
голова Сокальської районної ради
Микола Пасько, депутатський корпус

Слава Україні!Героям Слава!