Червень 01 2020 0Комент.

Сокальска лікарня отримала допомогу від представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні у протидії коронавірусу

29 травня  представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні передало Сокальській центральній районній лікарні засоби індивідуального захисту та обладнання для боротьби з COVID-19. Медичну допомогу до Сокаля привезла Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч. Її зустріли голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник голови райради Василь Бойко, голова районної державної адміністрації Ігор Дацюк, головний лікар КНП «Сокальська ЦРЛ» Роман Швед, а також працівники лікарні.

Загалом «Сокальська центральна районна лікарня» отримала 200 респіраторів FFP-3, по 200 пар захисних рукавичок і бахілів, 10 пульсоксиметрів, мультипараметровий монітор пацієнта та 4 функціональних ліжка. Списки усіх придбаних товарів представництво Фонду узгодило з керівництвом лікарні відповідно до потреб. Загальна сума допомоги становить близько 160 тис. гривень. Підтримка лікарні була надана за рахунок коштів програми «Польська допомога» Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Керівництво Сокальської районної ради висловило подяку Елізі Дзвонкєвіч від імені громади Сокальщини за допомогу у боротьбі з коронавірусною епідемією.

 «У нас дуже хороші, партнерські стосунки із сусідньою польською державою, яка завжди протягає Україні руку допомоги. Сокальська районна рада спільно з польськими повітами реалізує три міжнародних проекти в межах програми Транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Один з них  – «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі і України». Згідно з його умовами ми придбали різне обладнання для Сокальської лікарні, зараз готуємось до закупівлі сучасного реанімобіля. Окрім того, спільний моніторинговий комітет Програми «Польща-Білорусь-Україна» схвалив виділення додаткових 3 млн. євро на фінансування проєктів транскордонного співробітництва у сфері охорони здоров’я, щоб підтримати їх у боротьбі із спалахом Covid-19. Завдяки такому рішенню, в межах медичного проєкту, ми ще отримаємо додатково 40 тисяч євро і зможемо придбати додаткове обладнання для подолання епідемії», – наголосив  Микола Пасько.

Заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко додав, що сусідня польська держава завжди, в тяжкі моменти підтримувала Україну: «Республіка Польща першою визнала незалежність нашої країни і надавала допомогу під час Помаранчевої революції та Революції Гідності. Польща завжди та безумовно  підтримувала  європейський шлях української держави. І сьогоднішня подія ще раз засвідчила, що польський народ, як хороший сусід, вкотре протягує дружню руку допомоги Україні.» 

Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч подякувала за такий теплий прийом, наголосивши, що питання солідарності і співпраці у боротьбі із світовою пандемією є дуже важливими.

Додамо, що представництво Фонду міжнародної солідарності реалізує програму підтримки українських лікарень у протидії COVID-19 в кількох регіонах України: Львівській, Чернігівській, Рівненській, Житомирській та Вінницькій областях та м. Києві.  Вже надана допомога госпіталям для ветеранів у Рівному, Бердичеві та Вінниці. Загальна вартість підтримки з боку Фонду становитиме близько трьох мільйонів гривень.