ПРОТОКОЛ №40засідання постійної комісіїз питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій від 10 липня 2020 року

СОКАЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

ПРОТОКОЛ №40

засідання постійної комісії

з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій

 

  10  липня 2020 року                                                                                        м. Сокаль

 

Час роботи комісії:
початок роботи: 10 год. 30 хв.
закінчення роботи:  12 год. 05 хв.

Присутні: Сенюк А.І. – голова постійної комісії, Веклин М.Т. – заступник голови постійної комісії, Хомяк І.В. та Іванчина О.А. – члени постійної комісії.

 

Запрошені:   Ковальчук Я.В. – державний земельний кадастровий реєстратор  міськрайонного управління  у Сокальському районі та м. Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області; Леонова Г.С.- начальник фінансового управління Сокальської РДА, Баралус М.Й. – начальник відділу містобудуванння та архітектури Сокальської  РДА,  Федюк В.Р. – головний спеціаліст відділу ЖКГ, екології, природніх ресурсів, агропромислового розвитку, енергетики  та інфраструктури Сокальської РДА,  Ройко Я.Г.- Великомостівський міський голова, Стрілець Н.М. – в.о. старости с. Двірці та с. Волиця Великомостівської міської ради, Бурко Н.М. – начальник відділу містобудування та земельних відносин  Великомостівської міської ради, Лещишин Д. директор ПП «УПП-ГРУП»,        Гринюк О.Є. – начальник організаційно-юридичного відділу, заступник керуючого справами Сокальської районної ради.

 

Слухали:  Сенюка А.І –  щодо початку роботи  засідання комісії.

Вирішили : розпочати роботу комісії.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

Слухали:  Сенюка А.І. – про обрання секретаря засідання постійної депутатської комісії.

Виступили: Сенюк А.І. – який запропонував обрати секретарем засідання комісії Веклина М.Т.

Вирішили: Обрати секретарем засідання постійної депутатської комісії Веклина М.Т.

Голосували: за – 3, проти – 0, утримались –  1.

 

Порядок денний.

  1. Розгляд листів та звернень.
  1. Лист голови постійної комісії районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій Сенюка А.І. (від 07.07.2020 року №07-07-2020-07)- щодо зауважень до Проекту землеустрою щодо зміни меж с. Волиця Двірцівської сільської ради Сокальського району.

Слухали: Сенюка А.І., який повідомив про зауваження до Проекту землеустрою щодо зміни меж с. Волиця Двірцівської сільської ради Сокальського району (які вказані в його листі від  07.07.2020 року №07-07-2020-07).

 

Виступили:

Сенюк А.І., який повідомив, що проект розглядало міськрайонне управління  у Сокальському районі та м. Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області та три рази повертало його на доопрацювання через невідповідність вимогам чинного законодавства.

Також голова комісії повідомив, що при розгляді документації було встановлено, що землевпорядна документація розроблена з порушенням чинного законодавства, наявні ознаки підробки рішень Двірцівської сільської ради та інших документів, на яких поставлено невідповідні різні печатки, наявні виправлення в Проекті та вказані неправильні площі земельних ділянок. Проект землеустрою щодо зміни села Волиця Двірцівської сільської ради має розбіжності та не відповідає генеральному плану с. Волиця Двірцівської сільської ради, Проекту формування території і встановлення меж Двірцівської сільської ради, карти яких надані в Проекті.

Земельна ділянка, яка розташована біля села Двірці за господарським двором (колишнім колгоспом) та лісом, що використовується як городи,  Проектом включена в межі с. Волиця, під розширення промислової зони без надання відповідної інформації жителям с. Двірці. Також запроектована промислова зона біля лісу ДЛГП «Галсільліс» без врахування охоронної зони 100 метрів від соснового лісу.

Незрозуміло, яким чином ця земельна ділянка включена в межі с. Волиця, коли вона прилягає поряд до с. Двірці, і мала б бути включена до меж населеного пункту с. Двірці. Також є питання до діяльності вже діючої ферми, де вирощуються кури, оскільки вона дуже близько розташована до с. Двірці і сильно відчутний запах. Мешканці с. Двірці жаліються на наявний сильний неприємний запах від курятників. Колись це були корівники, а тепер птахоферма.

Також Сенюк А.І. запитав у директора ПП «УГП-ГУП» Д. Лещишина: про те, чи були в них наявні кваліфікаційні сертифікати на момент розробки проекту та його здачі (передачі виконаних робіт по акту); хто саме розробляв  документацію, оскільки в документації наявні дві титульні сторінки і проставлено печатки ПП «УГП -ГРУП» та ТзОВ «Терразем»?

Лещишин Д., який повідомив, що розробником землевпорядної документації було ПП «УГП-ГРУП», а субпідрядником виступило ТзОВ «Терразем». ПП «УГП-ГРУП» мало ліцензії, кваліфікаційних сертифікатів тоді не було потрібно. Також, розглянувши документацію  повідомив, що якщо бракує якихось підписів, чи щось потрібно доопрацювати, то підприємство доопрацює. На те, що стоять інші печатки на документах, пояснень не надав. І вважає, що питання необхідно виносити на розгляд сесії, оскільки на його думку документація розроблена добре.

Хомяк І.В. повідомив, що потрібно питання чим швидше доопрацювати та винести на розгляд сесії та допомогти селу.

Баралус М.Й. – повідомила, що якщо є якісь зауваження до генерального плану, то раз в 5 років можна вносити зміни в разі потреби.

Стрілець Н.М., яка повідомила, що вона протягом трьох місяців шукає документацію і що в районній раді повідомили, що документацію забрав голова профільної комісії Сенюк А.І.  Також повідомила, що потрібно надати земельні ділянки для учасників АТО.

Ройко Я.Г., який повідомив, що Великомостівська міська рада просить повернути документацію міській раді після засідання комісії на доопрацювання.

Сенюк А.І. повідомив, що як голова профільної комісії мав на розгляді  Проект протягом трьох днів, що підтверджено документально, інформація надана в.о.старости с. Двірці, с. Волиця,  не відповідає дійсності. Окрім цього повідомив, що вже три рази Великомостівська міська рада подавала цю землевпорядну документацію на розгляд та затвердження в Сокальську районну раду. Дати надходження листів міської ради  про  подання документації в районну раду: 13.07.2018р., 05.02.2020р., 20.05.2020р.

Кожного разу землевпорядна документація направлена райрадою в міськрайонне управління Держгеокадастру в Сокальському районі та місті Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області для опрацювання з метою отримання висновку та підготовки проекту рішення. Всі три рази районна рада отримала висновок, що землевпорядна документація не відповідає встановленим нормам та її потрібно доопрацювати, відповідно не може бути затверджена на сесії Сокальської районної ради.

Сенюк А.І. повідомив міського голову Великомостівської міської ради Ярослава Ройка, що він зобов’язаний забезпечити збереження екземпляру документації документації, яка надійшла в райраду щодо змін меж с. Волиця в такому стані як вона надійшла в Сокальську районну раду, оскільки наявні ознаки підробки документів, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

Комісією зроблено копію всього проекту, який надійшов на розгляд, а також попереднього варіанту проекту, який вже був попередньо на розгляді.

Також проінформував,  що оскільки наявні ознаки підробки документів та невідповідність землевпорядної документації: «Проект землеустрою щодо зміни села Волиця Двірцівської сільської ради» він як депутат звернеться в правоохоронні органи з відповідною заявою.

Ковальчук Я.В. повідомив, що міськрайонне управління  у Сокальському районі та м. Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області розглянувши проект землеустрою щодо зміни села Волиця Двірцівської сільської ради, не могло підготувати проект рішення на сесію Сокальської районної ради, оскільки наявні зауваження до документації,  наявні розбіжності по площах земельних ділянок

Веклин М.Т. повідомив, що Проект землеустрою щодо зміни села Волиця Двірцівської сільської ради має правильно бути розробленим та відповідати встановленим вимогам законодавства і лише тоді може розглядатися на сесії Сокальської районної ради.

Хомяк І.В.– запропонував повернути Проект землеустрою щодо зміни меж с. Волиця Двірцівської сільської ради Сокальського району Великомостівській міській раді для доопрацювання та виправлення помилок та до наступної сесії районної ради міській раді передати цей виправлений та доопрацьований Проект  на  розгляд сесії районної ради.

Голосували за пропозицію Хомяка І.В. – за -2, проти – 0, утримались – 2. Рішення не прийнято.

Сенюк А.І. – запропонував повернути Проект землеустрою щодо зміни меж с. Волиця Двірцівської сільської ради Сокальського району Великомостівській міській раді та міському голові забезпечити збереження даного Проекту.

Голосували за пропозицію Сенюка А.І. – за -1, проти – 0, утримались – 0, не голосували – 3. Рішення не прийнято.

Вирішили: Проект землеустрою щодо зміни меж с. Волиця Двірцівської сільської ради Сокальського району повернути Великомостівській міській раді для доопрацювання та виправлення помилок. Також Сенюку А.І. надати свої зауваження до проекту Великомостівській міській раді для доопрацювання та виправлення помилок в іншому екземплярі Проекту.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти – 0,  утримались – 0.

  1. Лист Західного наукового центру НАН України і МОН (від 30.06.2020 №48)- щодо долучення до підписання Меморандуму  про взаєморозуміння між Західним науковим центром НАН України і МОН України, Львівською обласною радою, Департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Басейнового управління водних ресурсів річкою Західного Бугу та Сяну щодо співробітництва в галузі охорони навколишнього природного середовища  в басейні річок Західного Бугу та Сяну.

Слухали: Сенюка А.І.

Вирішили: звернутися з листом до Західного наукового центру  НАН України і МОН про надання інформації щодо проектів, які планується реалізовувати Центром в рамках вказаного Меморандуму та перелік науковців з вказанням їх посад, наукових звань, які планують брати участь та вже проводять дослідження на території Сокальщини. Також просити Центр надати перелік виданих, опублікованих наукових статей, монографій, що мають відношення до Сокальського району тощо.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти – 0,  утримались – 0.

 

  1. Листи 7 місцевих рад району (які надійшли в районну раду від місцевих рад) щодо виділення коштів на виконання заходів Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на 2020 рік, зокрема:

Поторицької сільської ради від  11.06.2020 №192 – виділення коштів  на очищення меліоративного каналу в с. Поториця від джерела “Криничка” до ставу, що розташований біля сільського стадіону (без вказання суми) та від 08.07.2020 року №225- про виділення коштів на очищення меліоративного каналу орієнтовною довжиною 940 м в с. Поториця від джерела “Криничка” до ставу, що розташований біля сільського стадіону  на суму 49,95 тис. грн

Варязької сільської ради ( від 23.06.2020 №151/02-21)- про виділення коштів  на очистку меліоративних каналів  в с.Варяж по вул. Лісова – 49 тис. грн (близько 200 м), вул. Лугова – 49 тис. грн  (близько 300м)  та на містку дороги загального значення КПП Варяж-Бояничі;

Боб՚ятинської сільської ради (від 12.06.2020 №230) – щодо виділення коштів  на заходи з розчистки каналів від мулу та наносів для покращення відводу води в руслі ріски Драганка (на суму 30,0 тис. грн);

Карівської сільської ради (від 08.07.2020 року №178/02-18)- про виділення коштів на суму 50,0 тис.грн на розчищення меліоративних каналів від мулу та наносів, які знаходяться на території с.Карів в межах населеного пункту;

Домашівської сільської ради (від 09.07.2020 року №184) – про виділення коштів для розчистки каналів від намулу на суму 49,0 тис.грн. в с. Домашів;

Жужелянської сільської ради (від 10.07.2020 року №54) – про виділення коштів на суму 40,0 тис.грн для розчищення каналів  по Програмі захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на 2020 рік;

– Белзької міської ради (від 10.07.2020 року №208/02-09) – про виділення коштів на суму 30,0 тис.грн для розчищення каналів від мулу та наносів  по Програмі захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на 2020 рік.

Також лист Сокальської РДА (від 07.07.2020 року №131/01-29)- про надання  листів 10 місцевих рад щодо виділення коштів на  фінансування заходів Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на 2020 рік (реєстр листів місцевих рад  додається).

Слухали: Сенюка А.І., який повідомив, що заходами Програми (відповідно до розділу 3) є  очистка каналів від мулу і наносів з метою покращення відводу води з перезволожених площ і забезпечення сталого виробництва сільськогосподарської продукції, захисту населених пунктів від підтоплення.

Також Програмою (розділ 4) передбачено, що розподіл субвенції місцевим радам здійснюється на підставі видання розпорядження голови Сокальської РДА за попереднім погодженням з постійною комісією районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій.

Виступили: Сенюк А.І., Хомяк І.В., Веклин М.Т., Іванчина О.А.

Вирішили:

  1. Враховуючи те, що заходами Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на 2020 рік, затвердженої рішенням районної ради від 24.12.2019 року №874 (розділ 3) є очистка каналів від мулу і наносів з метою покращення відводу води з перезволожених площ і забезпечення сталого виробництва сільськогосподарської продукції, захисту населених пунктів від підтоплення, а не очистка русел річок чи інші заходи, не погоджувати виділення коштів місцевим радам, які надали звернення на фінансування заходів, не передбачених Програмою.

2.Враховуючи, те, що відповідно до запитів  місцевих рад потреба у виділенні коштів на фінансування заходів Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення на 2020  рік  є  значно більшою, ніж виділено кошти на фінансування Програми (200,0 тис.грн), а також обсяги коштів, які вже виділялися місцевим радам у попередні роки (інформація додається) погодити виділення коштів на суму 200,0 тис.грн наступним місцевим радам:

– Поторицькій сільській раді – 35,0 тис.грн;

– Варязькій  сільській раді – 40,0 тис.грн;

– Карівській сільській раді – 30,0 тис.грн;

– Домашівській сільській раді – 35,0 тис.грн;

– Жужелянській сільській раді – 30,0 тис.грн;

– Белзькій міській раді – 30,0 тис.грн.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти – 0,  утримались – 0.

  1. Повторно лист Острівської сільської ради (від 16.01.2019 року №72)- щодо переведення земельної ділянки з кадастровим номером 4624884200:05:000:0015, яка була включена до земель пайового фонду (ІІІ черга) до земель запасу Острівської сільської ради, як залишку пайованих земель) та лист від 09.04.2020 №446 – про використання  земельної ділянки з кадастровим номером 4624884200:05:000:0015.

Слухали: Сенюка А.І.

Виступили: Сенюк А.І., Хомяк І.В., Веклин М.Т., Іванчина О.А.

Вирішили:  для детального вивчення вказаного питання запросити на наступне засідання комісії сільського голову та керівників с. г. підприємств чи фермерських господарств, які здійснюють діяльність на території сільської ради.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти – 0,  утримались – 0.

  1. Щодо виконання районних природоохоронних програм у Сокальському районі та підготовки позачергової сесії, пов’язаної з необхідністю ремонту інфекційного відділення КНП «Сокальська ЦРЛ».

Слухали: Сенюка А.І.

Виступили: Леонова Г.С., Сенюк А.І., Хомяк І.В., Веклин М.Т., Іванчина О.А.

Вирішили:  рекомендувати Сокальській районній державній адміністрації протягом місяця подати звіт на розгляд комісії по виконанню всіх районних природоохоронних Програм.

Сокальській РДА подати на розгляд комісії кошторис на ремонт інфекційного відділення КНП «Сокальська ЦРЛ»  та інформації про кількість виділених коштів з усіх джерел для КЗ Сокальської районної ради Львівської області «Сокальська районна лікарня» та їх детальне фактичне використання на заходи з  боротьби з пандемією COVID-19.

Комісія вважає за можливе, в разі потреби, виділення коштів для ремонту  інфекційного відділення КНП «Сокальська ЦРЛ» за  рахунок зменшення загальної суми фінансування на заходи  Програми охорони навколишнього природного середовища Сокальського району на 2016-2020 роки на території Сокальського району на 2019-2020 роки на суму не більше 30 тис. грн.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти – 0,  утримались – 0.

 

         Голова постійної комісії                                                            А.І. Сенюк   

       Секретар  засідання  постійної комісії                                   М.Т.Веклин