Жовтень 06 2020 0Комент.

Сокальська центральна районна лікарня отримала новий сучасний реанімобіль

Сокальська центральна районна лікарня отримала сучасний реанімобіль. Нову машину швидкої медичної допомоги «Ford Transit» класу «С» придбала Сокальська районна рада в межах міжнародного проєкту «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування в небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі і України», який реалізовується спільно з польськими та білоруськими партнерами: Томашівським і Грубішевським повітами (Республіка Польща) та Жабінковською районною радою (Республіка Білорусь). Автомобіль призначений для того, щоб не тільки якнайшвидше довести хворого до медичного закладу, а й надати йому екстрену допомогу дорогою до лікарні, рятувати постраждалих в надзвичайних ситуаціях. Для цього він укомплектований усім необхідним обладнанням.

Урочиста церемонія передачі відбулась на території Сокальської районної лікарні, за участю голови Сокальської районної ради Миколи Паська, заступника головного лікаря з медичної частини СЦРЛ Марії Кріль, співзасновника товариства «КСЕНКО АВТО ПРОДАКШ» (постачальника машини) заступника директора з комерційних питань Олександра Черкашина, координатора міжнародного проєкту Уляни Шутовської та місцевих журналістів.

Микола Пасько привітав всіх медиків із Міжнародним днем лікаря, який цього року відзначається 5 жовтня: «Це дуже символічно, що саме у своє професійне свято Ви отримали подарунок – новий реанімобіль, який буде надавати весь спектр необхідної медичної допомоги для обслуговування жителів прикордонної території.  Я дякую фірмі «КСЕНКО АВТО ПРОДАКШ», яка виграла тендер і змогла оперативно виконати замовлення.   Це одна із найкращих машин швидкої медичної допомоги класу «С». Її вартість – 3 млн. 153 тис. грн.. Наявність такого автомобіля дасть можливість значно поліпшити якість обслуговування хворих і допоможе рятувати життя людей.»

Олександр Черкашин підтвердив, що даний реанімобіль є найкращим в Україні за технологічними рішеннями та медичним оснащенням, від найкращих провідних виробників світу: «Відтепер, кількість шансів зберегти життя пацієнта при  транспортуванні його до лікарні значно зросла, адже реанімобіль оснащений всім необхідним обладнанням європейського зразка. Тому він стане потужним інструментом для рятування життя людей.»

За словами медиків, реанімобіль отримали дуже вчасно, адже старі машини практично вичерпали свій ресурс. Заступник головного лікаря Марія Кріль відзначила, що завдяки міжнародному проєкту, який реалізовує Сокальська районна рада, вдалось суттєво покращити матеріальну базу районної лікарні: «Ми отримали три електрокардіографи, ультразвукову діагностичну та наркозно-дихальну системи. Нове сучасне обладнання допомагає лікарям зберегти здоров’я людей, швидко і точно діагностувати захворювання. Завдяки новому автомобілю ми зможемо оперативно транспортувати хворих у важкому стані в інші лікувальні заклади. Я дякую Сокальській районній раді і всім, хто долучився до реалізації міжнародного проєкту, за можливість покращити надання медичних послуг мешканцям нашого району».

Після короткої урочистої частини Олександр Черкашин, один з керівників фірми «КСЕНКО АВТО ПРОДАКШ», провів презентацію реанімобіля, який обладнано за останнім словом техніки, продемонструвавши всі його можливості. Карета швидкої забезпечена діагностичним та вентиляційним обладнанням, устаткуванням для перенесення хворих, для людей, які отримали травми чи переломи,  приладами для пацієнтів, чиє життя під загрозою, перев’язувальними матеріалами та низкою іншої необхідної апаратури.

Нагадаємо, що Сокальська районна рада спільно із польськими та білоруськими партнерами, у межах Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», реалізовує три міжнародні проєкти: «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування  в небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі і України», «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) і Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів» та «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів». Загальний бюджет трьох проєктів з українського боку становить 915 436, 44 EUR. З них 90% коштів фінансує Євросоюз.

Згідно з умовами медичного проєкту для Сокальської центральної районної лікарні вже було придбано три електрокардіографи, ультразвукова діагностична та наркозно-дихальна системи та реанімобіль. Загальна вартість обладнання становить 6 млн 60 тис 677 грн. Ще на черзі проведення навчання жителів прикордонних районів, як надавати першу медичну допомогу. Окрім того, для боротьби із COVID – 19 спільний моніторинговий комітет Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна прийняв рішення про виділення додаткових коштів для партнерів Програми. Сокальщина отримає 40 тис.800 євро, за які будуть придбані монітори для пацієнтів, хворих на коронавірусну інфекцію.