Листопад 18 2020 0Комент.

Голова Сокальської районної ради провів виїзну нараду

17 листопада голова Сокальської районної ради Микола Пасько спільно із депутатом районної ради Володимиром Пограничним провів виїзну нараду, в ході якої оглянув хід виконання двох міжнародних проектів, які Сокальська районна рада реалізовує спільно із польськими та білоруськими партнерами по Програмі транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 роки»: «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів» та «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) і Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів».

В межах туристичного проєкту в Сокалі, на березі річки Західний Буг будується байдарковий центр та облаштовується пішохідна алея. Микола Пасько поспілкувався із представниками підрядних фірм ТзОВ «БУДТОРГМАШ» та ТзОВ «ДОБРІ ДОРОГИ», які виконують роботи. Останні запевнили, що будівництво проводиться згідно з графіком, роботи планується завершити до кінця 2020 року.

Нагадаємо, що завдяки міжнародному проєкту «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів» Сокальська громада отримає сучасний об’єкт спортивно – туристичної інфраструктури. Загалом проєкт є дуже цікавим і готує багато родзинок для туристів, які зможуть поринути у чарівний світ природи не лише за допомогою сплаву на байдарках. У зонах відпочинку вони матимуть можливість насолоджуватись звуками живої природи, а завдяки оглядовій вежі побачать мальовничі місця Західного Бугу. Для дітей буде розроблена комп’ютерна гра, яка дозволить їм у віртуальному просторі пройти весь маршрут по річці Західний Буг.

Сокальська районна рада вирішила підсилити цей проєкт і зробити благоустрій території навколо центру туризму: облаштувати там автостоянку, спортивний майданчик, альтанки, оглядовий майданчик, велодоріжки, місця для відпочинку дітей і дорослих, тенісний стіл та літній кінотеатр, причал для байдарок і човнів.

Як зазначає голова Сокальської районної ради: «Дуже важливо далі розвивати цей туристичний об’єкт, адже для цього Сокальська районна рада виготовила усю необхідну проектну документацію. Це місце може стати перлиною Сокальщини, де будуть створені всі умови для сімейного відпочинку. Адже, згідно з умовами проекту, люди будуть користуватись байдарками та іншими послугами безкоштовно».

Відтак, Микола Пасько оглянув і новозбудовану дорогу по вулиці Шевченка в селищі міського типу Жвирка. Це вже третя і остання дорога, яка була зроблена в межах міжнародного проєкту «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) і Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів».  Згідно з його умовами в Замойському повіті та Сокальському районі проводився ремонт комунальних доріг. В Республіці Польща – 11,4 км траси, яка перетинає дві гміни: Комарув – Осада та Мічин. На Сокальщині, в межах проєкту, цього року нове життя отримали три дороги, які знаходяться в селах Гута, Забужжя та Жвирка. Останньою робили вулицю в селищі міського типу, де за європейські гроші була зроблена реконструкція дорожнього полотна, довжиною 1250 метрів. Завдання полягало в зміцненні конструкції, покриття поверхні дороги бітумним матеріалом, а тротуар – бруківкою.

Нагадаємо, що Сокальська районна рада спільно із польськими та білоруськими партнерами, у межах Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», реалізовує три міжнародні проєкти: «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування  в небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі і України», «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) і Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів» та «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів». Загальний бюджет трьох проєктів з українського боку становить 915 436, 44 EUR. З них 90% коштів фінансує Євросоюз.