Листопад 23 2020 0Комент.

Відбулась 55 позачергова сесія Сокальської районної ради

20 листопада відбулась 55 позачергова сесія Сокальської районної ради. На порядку денному було чотири питання: про виконання районного бюджету Сокальського району за 9 місяців 2020 року, про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2020 рік та про передачу в оперативне управління Комунальному некомерційному підприємству Сокальської районної ради Львівської області «Сокальська центральна районна лікарня» медичного обладнання та транспортного засобу.

Сесійне засідання проходило у дистанційній формі, відповідно до Регламенту Сокальської районної ради, який дозволяє в умовах карантину, проводити позачергові сесій районної ради в режимі відео/аудіо конференцій.

Після обрання лічильних та редакційних комісій, затвердження порядку денного, депутати заслухали начальника фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галину Леонову. Вона коротко розповіла про доходи та видатки районного бюджету за 9 місяців поточного року, проаналізувала виконання загального та спеціального фондів за звітній період. За її словами, станом на 1 жовтня, до загального фонду районного бюджету надійшло 184 млн 237 тис. грн, податків і зборів, що становить 105,9%. Перевиконання дохідної частини складає 10 млн 247 тис.грн. Така ситуація була врахована при підготовці питання «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2020 рік». Тут, проєктом рішення пропонується скерувати вільні лишки, які утворились при перевиконанні районного бюджету, в сумі 10 млн 247 тис.грн., на різні заходи. З них, найбільша сума – 8 млн 246 тис. 540 грн. – для Сокальської центральної районної лікарні на боротьбу із COVID-19, для проведення капітального ремонту покрівлі котельні СЦРЛ та амбулаторії в селі Скоморохи, співфінансування мікропроєктів, придбання вакцини Туберкулін. Окрім того, для фізкультурно-спортивного комплексу «Сокіл» скеровується 152 тис.грн., для комунального підприємства ТРК «Сокаль» – 219 тис. 600 грн.,  280 тис.грн для реалізації заходів Програми «Дороги Сокальщини на 2018-2020 роки», для Програми енергозбереження для населення Сокальського району пропонується виділити додатково 40 тис. грн., по Програмі інформаційної обізнаності окремих категорій громадян Сокальського району  – 174 тис. 87 грн., для територіального центру соціального обслуговування громадян – 99 тис. 800 грн. для виплати доплат соціальним працівникам на період дії карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID – 19.

Під час обговорення цього питання, голова райради Микола Пасько звернув увагу, що районний бюджет Сокальського району взяв на себе дуже багато зобов’язань державного та обласного бюджетів: «Зокрема на дороги загального користування, які не є у власності району, протягом останньої каденції, депутати скерували 62 млн.грн. Ми виділяли гроші на Програму підтримки органів виконавчої влади для виплати з нарахуваннями  допомоги на соціально-побутові потреби та на розрахункові працівникам структурних підрозділів Сокальської РДА. Це також зобов’язання державного бюджету. Дуже справедливо депутати запитували, чому ми повинні фінансувати  з районного бюджету заходи спрямовані на протидію коронавірусу. У 2020 році ми виділили близько 19 млн.грн. на боротьбу із COVID – 19. Але я закликаю підтримати цей проєкт рішення та скерувати кошти для нашої лікарні та вирішення різних проблем району.»

Відтак, «За» – 26 і рішення «Про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2020 рік» було прийнято.

Останнє питання порядку денного «Про передачу в оперативне управління Комунальному некомерційному підприємству Сокальської районної ради Львівської області «Сокальська центральна районна лікарня» медичного обладнання та транспортного засобу». Як повідомив Микола Пасько, в межах міжнародного проєкту «На допомогу. Підвищення доступності до медичного обслуговування в небезпечних для життя ситуаціях шляхом взаємодії структур, служб швидкої медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі і України», який реалізовує Сокальська районна рада, був придбаний сучасний реанімобіль «Ford Transit» класу «С». Його вартість становить – 3 млн. 153 тис. грн..  Щоб медична установа мала право використовувати машину швидкої допомоги для своїх потреб та виконання міжнародного проєкту, треба офіційно передати реанімобіль Сокальській центральній районній лікарні. Для цього підготовлений відповідний проєкт рішення, який і пропонується на розгляд депутатам.

В результаті 26 голосів «За» –  і питання «Про передачу в оперативне управління Комунальному некомерційному підприємству Сокальської районної ради Львівської області «Сокальська центральна районна лікарня» медичного обладнання та транспортного засобу» було підтримано.