ПРОТОКОЛ №41засідання постійної комісіїз питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій

СОКАЛЬСЬКА РАЙОННА РАДА

ПРОТОКОЛ №41

засідання постійної комісії

з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій

 

 

  12  листопада 2020 року                                                                                  м. Сокаль

 

 

Час роботи комісії:
початок роботи: 15 год. 00 хв.
закінчення роботи:  16 год. 00 хв.

 

 

Присутні: Сенюк А.І. – голова постійної комісії, Веклин М.Т. – заступник голови постійної комісії, Іванчина О.А. – член постійної комісії.

 

Слухали:  Сенюка А.І –  щодо початку роботи  засідання комісії.

Вирішили : розпочати роботу комісії.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти -0,  утримались – 0.

 

Слухали:  Сенюка А.І. – про обрання секретаря засідання постійної депутатської комісії.

Виступили: Сенюк А.І. – який запропонував обрати секретарем засідання комісії Веклина М.Т.

Вирішили: Обрати секретарем засідання постійної депутатської комісії Веклина М.Т.

Голосували: за – 3, проти – 0, утримались –  1.

 

Порядок денний.

 

  1. Розгляд листів та звернень.

 

  1. Лист голови Хоробрівської сільської ради щодо продовження роботи та погодження виділення коштів по «Програмі розвитку альтернативної енергетики на території  Сокальського району на 2019-2020роки» в сумі 17 тис. грн. для виготовлення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які відведені під будівництво СЕС та 119,791тис. грн. для розробки проектної документації  в стадії «Проект» по об’єкту «Нове будівництво комунальної сонячної електростанції (СЕС), потужністю 2,5 МВт, яка знаходиться на території Хоробрівської сільської ради, Сокальського району, Львівської області».

Слухали: Сенюка А.І., Веклина М.Т. які повідомили, що це важливий проект для розвитку сільських територій та майбутньої Сокальської громади, метою якого є будівництво  комунальної сонячної електростанції  тому потрібно підтримувати цей проект.

Виступили: Веклин М.Т., Сенюк А.І., Іванчина О.А., які обговорили цю районну програму.

Вирішили: погодити виділення коштів по «Програмі розвитку альтернативної енергетики на території  Сокальського району на 2019-2020роки» в сумі 17 тис. грн. для виготовлення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які відведені під будівництво СЕС та 119,791тис. грн. для розробки проектної документації  в стадії «Проект» по об’єкту «Нове будівництво комунальної сонячної електростанції (СЕС), потужністю 2,5 МВт, яка знаходиться на території Хоробрівської сільської ради, Сокальського району, Львівської області».

Голосували: за – 3, проти – 0, утримались – 0, не голосували – 0. Рішення прийнято.

 

  1. Лист Корчівської сільської ради від 09.10.2020 року № 269/02-18 та Тартаківської сільської ради від 13 жовтня 2020 року №371 щодо затвердження землевпорядних документацій.

Слухали: Сенюка А.І.

Виступили: Сенюк А.І., Веклин М.Т., Іванчина О.А.

Вирішили:  Оскільки листи надані без відповідних документацій, звернутися в вище вказані сільські ради про надання таких документацій.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти – 0,  утримались – 0.

 

  1. Листи Державного агентства водних ресурсів України від 04.08.2020 №705/01-18 щодо реорганізації Сокальського управління водного господарства.

Слухали: Сенюка А.І., який ознайомив присутніх з листом.

Виступили: Сенюк А.І., Веклин М.Т., Іванчина О.А.

Вирішили:

Лист взяти до відома.

Голосували : за – 4 (одноголосно), проти – 0,  утримались – 0.

 

 

  1. Про роботу щодо створення національного природного парку «Надбужжя» ім. Блаженнішого Любомира Гузара на Сокальщині.

Слухали: Сенюка А.І. який повідомив, що попередньо розроблено проект створення національного природного парку на площі 3112 га лісових земель. Основним проблемним питанням є відсутність погоджень щодо створення Парку ДП «Радехівське лісомисливське лісове госопдарство», ДП «Рава-Руське лісове господарство», Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, та Держлісагенства. Всі інші необхідні погодження включаючи Львівської ОДА отримано. Станом  на сьогодні проводиться робота щодо змін в проекті створення НПП та збільшення його площі за рахунок заболочених та заплавних земель Сокальщини, які переважно розташовані біля річок.

Виступили: Сенюк А.І., Веклин М.Т., Іванчина О.А.

Вирішили:

  1. Враховуючи, те, що відбувається процес децентралізації, утворюються нові громади, Червоноградський район, відповідно Червоноградська районна рада та Червоноградська районна державна адміністрація звернутися з проханням від комісії та доручити голові ініціативної групи Андрію Сенюку по створенню національного природного парку «Надбужжя» ім. Бл. Любомира Гузара продовжити роботу по створенню національного природного парку «Надбужжя» ім. Бл. Любомира Гузара та ознайомити новообраних голів громад району та обраного голову Червоноградської районної ради та голову Червоноградської районної державної адміністрації з проектом та вжити заходів з метою створення вище вказаного природного Парку;
  2. Голові ініціативної групи Андрію Сенюку по створенню національного природного парку «Надбужжя» ім. Бл. Любомира Гузара  рекомендувати підготувати петицію до Президента України щодо створення НПП «Надбужжя» ім. Бл. Любомира Гузара через відсутність необхідних погоджень лісівниками

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти – 0,  утримались – 0.

 

  1. Щодо виконання природоохоронних програм Сокальського району.

Слухали: Сенюка А.І.

Виступили: Сенюк А.І., який повідомив, що незважаючи на попередній висновок комісії та звернення до Сокальської районної державної адміністрації протягом місяця подати звіт на розгляд комісії по виконанню всіх природоохоронних Програм, такий звіт на комісію не подано.

Фактично Сокальська районна державна адміністрація протягом року свідомо саботує виконання двох районних програм: Програми охорони навколишнього природного середовища Сокальського району на 2016-2020 роки та Програми ідентифікації та збереження цінних насаджень та дерев на території Сокальського району на 2019-2020 роки.

З невідомих причин Сокальська районна державна адміністрація протягом року не змогла оголосити чотири процедури закупівель через систему «Прозорро». Для цього потрібно лише пів дня! Сенюк А.І., повідомив, що як голова комісії неодноразово звертався до голови Сокальської районної державної адміністрації Дацюка І.М. про необхідність активізації роботи по цих програмах, проте завжди були лише обіцянки. Таке враження, що це робиться спеціально, щоб не виконати ці Програми з захисту довкілля.

Вирішили:  Розглянути на черговій сесії Сокальської районної ради питання про виконання природоохоронних програм Сокальського району та звернутися з листом в Офіс Президента України щодо необхідності проведення службової перевірки по факту невиконання та саботажу Сокальською районною  державною адміністрацією двох районних програм, а саме: Програми охорони навколишнього природного середовища Сокальського району на 2016-2020 роки та Програми ідентифікації та збереження цінних насаджень та дерев на території Сокальського району на 2019-2020 роки.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти – 0,  утримались – 0.

 

 

  1. Щодо передачі розроблених проектів в рамках природоохоронних програм Сокальського району, які були виконані у 2017-2019 роках для їх подальшого погодження.

Слухали: Сенюка А.І. який повідомив, що в 2017-2019 роках Сокальською районною державною адміністрацією було замовлено розроблення проектів створення об’єктів природно-заповідного фонду та їх збереження, які перебувають на стадії погодження, а саме: Проект моніторингу динаміки змін лісистості і землекористування на території Сокальського району (інформація з проекту була використана для підготовки проекту створення національного природного парку «Надбужжя» ім. Блаженнішого Любомира Гузара), проект створення національного природного парку «Надбужжя» ім. Блаженнішого Любомира Гузара, проект створення ландшафтного заказника місцевого значення «Хлівчанський», проект створення охоронної зони ботанічного заказника загальнодержавного значення «Волицький», проект встановлення спостережної мережі, спрямованої на запобіганню знищенню чи пошкодженню природних комплексів, територій та об’єктів природно-заповідного фонду заказника загальнодержавного значення «Волицький».

Виступили: Сенюк А.І., який повідомив, оскільки відбувається процес децентралізації, утворюються нові громади, Червоноградський район, відповідно Червоноградська районна рада та Червоноградська районна державна адміністрація рекомендувати Сокальській районній державній адміністрації перед ліквідацією чи реорганізацією передати вище вказані проекти Червоноградські районній раді, або РДА. Пізніше необхідно провести роботу щодо погодження цих проектів та передачі їх департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА та на розгляд Львівської обласної ради та інші органи влади відповідно до вимог природоохоронного законодавства.

Вирішили:  рекомендувати Сокальській районній державній адміністрації перед ліквідацією чи реорганізацією передати вище вказані проекти Червоноградські районній раді, або Червоноградській РДА.

Тоді необхідно провести роботу щодо погодження цих проектів та передачі їх департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА та на розгляд Львівської обласної ради, в інші органи влади, відповідно до вимог природоохоронного законодавства, з метою створення цих об’єктів на території Сокальщини.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти – 0,  утримались – 0.

 

  1. 7. Розгляну лист Львівської обласної ради К07-87 від 13.04.2020 та лист Міністерства енергетики та захисту довкілля України №26/1.5-212.1.1-8448 від 01.04.2020 року.

Слухали: Сенюка А.І.

Виступили: Сенюк А.І., Веклин М.Т., Іванчина О.А.

Вирішили:  Листи взяли до відома.

Голосували : за – 3 (одноголосно), проти – 0,  утримались – 0.

 

 

 

Голова постійної комісії                                                            А.І. Сенюк   

 

 Секретар  засідання  постійної комісії                                   М.Т.Веклин